Mogucnost trudnoce

tea4

Postovani,

Imam 27 godina
Jedan porod iza sebe 2012.god. SC.
2015.g.operirala l.jajnik radi enometrioze
2.5 god.bila na kontracepciji radi toga
Zadnji gin.pregled prije 2 mj.sve u redu.
Zadnja menstruacija mi je bila 30.12.2018.
Ciklusi mi variraju od 21 do 26 dana ovisno o mjesecu.
menstracija traje od cca 5 do 7 dana.
Zanima me sljedece.
Imala sam odnose sa suprugom od 2 do 8 dana ciklusa bez zastite prilikom cega je suprug svaki put ejakuirao unutar
Zanima me kolika je mogucnost trudnoce u tim danima s obzirom da ni neznam kad su mi zapraco plodni dani s obzirom da mi ciklusi svaki mjesec variraju.

Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ovulacija se dešava oko sredine ciklusa. Menstruacija uvijek nastupa 12 do 14 dana nakon ovulacije. Prva faza ciklusa (do ovulacije) može biti promjenjiva.Životni vijek spermija je do 72 sata, a jajne stanice 24 do sata. Plodni dani se okvirno računaju od tri dana prije do tri dana poslije ovulacije.

jane smith

Pozdrav,
zadnju menstruaciju imala sam 30.12.
Bila je oskudna i trajala samo 2 dana. I inace su oskudne i neredovite,
iako pijem lindeette kontracepcijeske pilule.
imala sam odnos u 2 ujutro 11/1 i sutra u 14 sam popila Ella one.
prema kalendrau to mi je bio najplodniji dan,iako ja zapravo zbog neredovitosti ciklus ne znam ni koliko mi traje cklus.
pukao nam je kondom
Kolike su sanse za trudnocu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da pijete kontracepcijske pilule ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Nije bilo potrebe za postkoitalnom kontracepcijom. Kod žena koje uzimaju oralnu kontracepciju uobičajena su oskudna krvarenja.