Krvarenje prije menstruacije

zoi

Postovani, vec zadnja 3 mjeseca mi se javlja krvarenje prije menstruacije. Menstruacija dodje na vrijeme i bude sasvim normalna i uobicajena, ali se uvijek desi blago kravarenje 7-8 dana prije koje je svijetlo crvene boje. Zanima me sta bi moglo biti. Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o slabijoj funkciji žutoga tijela i slabijem lučenju progesterona u drugoj fazi ciklusa. Takvo stanje se liječi primjenom gestagena (progesterona) u drugoj fazi ciklusa.