Kvržica na dojci i temperatura

Mipa12

Poštovani,
26.11.2021. testirana sam pozitivna na covid-19 infekciju. Naime, nakon tog, desio mi se nagli pad imuniteta gdje sam ja radila pretrage krvi i mokraće. Od tog dana, temperatura mi se nije skinula ispod 37 stupnjeva. Nakon krvnih pretraga gdje je mokraća bila vrlo loša, doktorica opće medicine mi je prepisala Klavocin bez urinokulture. Temperatura mi je rasla i dalje na 37,8. Nakon što sam popila klavocin, radila sam urinokulturu gdje mi je pronađena escherichia coli. Tada sam dobila Beloxim. Nakon njega, radila sam urinokulturu koja je pokazala da je mokraća uredna. S obzirom kako mi se i dalje temperatura ne spušta, 27.1. sam radila krvne pretrage i urinokulturu. Urinokultura je uredna, krvni nalazi su mi uredni (nemam povišene leukocite, ni crp, ni limfocite te je u mokraći broj leukocita 5, a kod bakterije jedan plus). Prije nego sam uradila prvu urinokulturu opipala sam na lijevoj dojci, par milimetara od bradavice, kvržicu, koja je bolna na dodir. Ja od 26.11.2021. do danas (28.1.2022.) imam konstantno povišenu tjelesnu temperaturu koja seže sve do 37.6. Zanima me je li to sad povezano s kvržicom koju sam opipala i koja je bolna i možda nešto s ginekološke strane. Napominjem da nemam nikakvih smetnji prilikom mokrenja ili u vaginalnom području. Imam 21.godinu, od 2018. pijem kontracepciju, a sada već otprilike godinu dana uzimam Lindynette 30.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da je to povezano s upalnim procesom na dojci. Savjetujem klinički i ultrazvučni pregled dojke.