Lažna menstracija ili ne?

sluzbeno

Poštovani, noćas na 26. dan ciklusa dobila sam menstruaciju, (nadam se da je prava). Do jutra uložak se natopio. Međutim, danas u toku dana oskudnija je nego inače. Imala sam normalan bol u stomaku kakav inače imam kad dobijem menstruaciju. Plaši me to što je oskudnija. Odnos sam imala pre 17 dana. Taj odnos je bio sa kondom i partner je ejakulirao vani, ali opet me je strah.
Da li postoji mogućnost da je to implantacijsko krvarenje?
Da li u toku krvarenja može da se uradi beta?
Sluđena sam. Molim Vas za odgovor, savet.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom radi se o pravoj menstruaciji. Beta hcg se može odrediti i tijekom krvarenja.

sluzbeno

Oprostite, još da dodam da je menstruacija došla u ocekivano vreme, jer su mi ciklusi 23-28 dana.
Još i ovo, noćas sam krvarila, ali ne kao obično. I danas isto tako, krv je baš crvene boje. Ima kao malih, sitnih ugrušaka, ali baš, baš su mali.
Ne znam ni šta da mislim, ni šta da radim.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

To je menstruacija.

sluzbeno

Poštovani, još jednom oprostite na smetnji, ali strah je strah.
Ja sam danas ipak uradila Beta hcg, vrednost je 0,1.
Test je urađen dan nakon završene menstruacije, koja je bila baš, baš oskudna, i 23 dana nakon odnosa.
Da li mogu sada 100 % da isključim trudnoću?
Da li na rezultat može da utiče to što sam pila Andol i Paracetamol ovih dana, jer sam malo prehlađena?
Hvala Vam.

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću. Nikakvi lijekovi nemaju utjecaja na rezultat.

Alrak

Postovani,
Imala sam nezasticen odnos 4 dana prije nego sto sam trebala dobiti menstrucijumedutim ona je kasnila i dobila sam ju 10 dana nakon odnosa. Inace imam neredovite menstruacije. Zanima me postoji li mogucnost trudnoce u ovom slucaju. Sad 20ak dana nakon toga me strah jer imam ceste bolove u desnom jajniku (posebice tjekom obavljanja nuzde) i stalno sam naduta. Unaprijed zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je nastupila menstruacija, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.