Zabrinutos na početku trudnoće

Ajnat

Poštovani, posljednja menstruacija bila mi je 15.12. Tijekom tog ciklusa imala sam nezastićene odnose i menstruacija mi je izostala, test na trucnoću (urin) pokazao je pozitivnu betu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da za 10-ak dana uradite uzv pregled.

Ajnat

Ispričavam se, tek sam sad uočila da nisam objavila cijelo svoje pitanje već početak. Dakle, 15.12. zadnja menstruacija, beta pozitivna (urin). Ono zbog čega sam zabrinuta su antibiotici koje sam počela piti 8.12. po 2 tablete dnevno narednih 20 dana. Riječ je o Sulotrim forte koji sam morala piti zbog bakterije Enterobacter sp. u urinu. Budući da sam ih uzimala u vrijeme plodnih dana, nakon izostale menstruacije išla sam istražiti što piše u njihovim uputstvima te sam pročitala da se te tablete ne smiju uzimati u trudnoći ni ako se planira trudnoća. To me jako zabrinulo. Mogu li ti antibiotici ostaviti posljedice na plodu?

Hvala Vam još jednom, na uzv ću svakako otići.
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, terapijske doze ne mogu oštetiti plod.