Letrozol

Verica123

Postovani..mozete li mi reci nesto o tabletama letrozol za stimulaciju ovilacije...da li je vasa preporuka..koja je razlika izmedju klomifena i ovih tableta..hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Letrozol je lijek koji se kao i Klomifen koristi u stimulaciji ovulacije. Studije su pokazale da primjena Letrozola rezultira boljom ovulacijom i višom stopom trudnoća i poroda nego klomifenom. U liječenju žena sa sindromom policističnih jajnika pokazao je bolji učinak od klomifena.

Verica123

Hvala Vam na odgovoru..koliko je letrozol stetan za trudnocu..koji su moguci nezeljeni efekti..da li uopste utice stetno po trudnocu?

Ivo Balenović, dr. med.

Letrozol se koristi za indukciju ovulacije - izbacivanje jajne stanice. Kada (ukoliko) dođe do oplodnje i trudnoće više se ne primjenjuje.