Leukocitiii

Minamina1234

Postovanje. Trudna sam 21 sedmicu. Radila sam OGTT i receno mi je da imam gestakcijski secer. Ali ono sto me vise brine je povisem CRP 25.0 i Leukociti koji su previsoki cak 20. Upucena sam u bolnicu, ne znam od cega mogu biti tako poviseni, ostala krva slika je uredu. Imam jaku upalu zglobova, nos mi je citavu trudnicu zacepljen i dobila sam neki antibiotik kako ga pijem nos mi je bolje. Zaista sam preplasena zbog tako visokih leukocita.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, potrebna je kompletna obrada u smislu infekcije: urin, urinokultura, mikrobiološki brisevi...

Minamina1234

Postovanje. Poslije Leukocita koji su bili 20,2 i CRP 25.2 bila sam u bolnici gdje sam dobila napamet antibiotik. Poslije antibiotika su leukociti pali na 12,9 i CRP 19. Medjutim danas sam radila krvu sliku gdje su leukociti ponovo 17,7 i CRP 22. Vec duze vrijeme prilikom uriniranja osjecam peckanje. Ne znam koliko je granica za leukocite u trudnoci. Jako sam zabrinuta

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, leukociti i CRP su i dalje nešto viši od granice za trudnoću (L do 12x10 na 9, a CRP do 10). Savjetujem da uradite urinokulturu.

Minamina1234

Postovani. Leukociti su sada 16,7. Uradila sam briseve i urinokulturu. U cervikalnom i vaginalnom brisu je pronadjena bakterija Enterococcus Species a u urinu Proteus Species. Da li su zbog toga poviseni leukociti ? Prisutno je peckanje pri uriniranju, jako neugodan osjecaj..

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno je uroinfekt uzrok tome. Javite se liječniku.