LH TRAKICE

Piglet

Postovani, poslednju menstruaciju sam dobila 24.02. Oko 2.03. sam imala odnos sa momkom bez zastite, nije ejakulirao u mene. Nakon toga smo u narednim danima koristili kondom. Medjutim, 12.03. smo imali odnos i kondom je pukao. Pukao je na pocetku odnosa, odnosno, nekoliko puta je usao u mene, nije ejakulirao u mene. Uzela sam one LH trake, uradila test i videla da nema ovulacije. Medjutim, 14.03. sam iz svoje znatizelje uzela te iste LH trake. Jedna je pokazala da ima ovulacije, druga da nema. Ova sto je pokazala da ima ovulacije mislim da nije bila dobra jer nekoliko minuta nije htela da pokaze nikakav rezultat, sto se Inace ne desava. 14.04. mi je bio 20.dan, zato mi I jeste cudno da bi bio plodan. Po kalendaru plodni dani su mi od 6.03. do 11.03. I u tom periodu nije bilo odnosa bez zastite. Menstruacija dobijam redovno, na 28 do 30 dana. Jako retko se desavalo da dobijem do 33. Dana, ali u poslednjih godinu dana dobijam na 28 do 30 dana. Da li imam razloga za enormnu paniku, koju sam sebi stvorila?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Osim toga nije došlo do ejakulacije, što isključuje mogućnost trudnoće.

MOLIMVASPOMOC

Postovani, ovo mi je treci ciklus sa klomifenom i folikulometrija... Prva dva folikuli na 10dc 22-24mm... Na 10dc dobivala stopericu i sve islo regularno.... Danas na 10dc dodjem na uzv koji je doktor zakazao jutos... I vidimo da imaju dva mala po 1,10 cm i jedan izgledao kao da je pukao... Onak kao neka veca mrlja. Izvadio mi krv da potvrdi ovulaciju.. To je bilo u 7.50h ujutro.... Moje Lh trakice su jucer bile tamne kao pik. A nocas vec nesto svjetlije.... Tak da i one su mi potvrda da je ovulacija tu... I sad su me zvali iz klinike rezultat testa jutrosnjeg kaze da je ovulacija vec bila.... Mi smo prvi i jedini odnos imali 12 sati poslje vadjenja krvi. Dok smo dosli sa posla..... Tj veceras. Zanima me jel se ičemu mogu nadati ovaj ciklus? I mislim da su jako pogrijesili i zvali me prekasno na uzv.. A prije uzv nismo imali odnose jer je tako pravilo kad se koristi klomifen prvo uzv potrvda koliko ima folikula pa onda odnosi kad doktor kaze.... E pa doktor danas suti. .. Volila bi vase misljenje.
Hvala puno unapred...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, životni vijek jajne stanice nakon ovulacije je oko 24 sata, tako da postoji teoretska mogućnost.