"Ljepote majčinstva"

Maja

Molim vas da mi pokušate odgovorit na pitanje kada otprilike u trudnoći počinje rast stomak, tj. kad se "vidi" stomak? Ja sam u nepunom 6 tjednu i trbuh mi se fino zaoblio i dosta se vidi. Je li to normalno? Inače sam prije trudnoće imala par kila viška, ali uvijek ravan trbuh...
Unaprijed zahvalna.

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Vidljivost trbuščića tijekom trudnoće i njegova veličina doista varira od pacijetnice do pacijentice. Međutim, u šestom tjednu trudnoće trbuh može biti malo "nadut" i pod utjecajem progesterona (hormona trudnoće) veći od Vaše uobičajenog negravidnog stanja. Ipak, ovakva promjena vjerujem da je subjektivna jer objektivno ne biste smjeli imati povećani trbuh (pretpostavljam da niste dobili više od pola do jednog kilograma do ovog stadija trudnoće).