loestrin

martina

koji su nasi ekvivalenti pilulama loestrin i alesse i sto znaci da je progestin prve,druge,trece ili cetvrte generacije?koja ima najmanje nus pojava?hvala

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Na žalost na našem tržištu nema ekvivalenta za Microgestin (Loestrin) od 1.5 mg, ako niti za Allese (koja predstavlja 28-dnevne kontracepcijske pilule, naročito korisne za upotrebu kod pacijetnica s policističnim ovarijima). Ova posljednja kontracepcija bitno umanjuje maljavost, akne i sl, o čemu možete pročitati na američkim stranicama posvećenim PCO problemima. Progestini se po načinu i tehnologiji proizvodnje dijele na tzv generacije, tj što je novija generacija suvremeniji je preparat.