Macmiror complex vaginalete

Vristalica

Pozdrav,
ovako dobila sam od ginekologa da stavljam ove vaginalete zbog pojacanog sekreta i ja sam stavila 5 vaginaleta ali sestu nisam mogla da stavim jer sam dobila, moje pitanje je da li tu sestu vaginaletu da stavim sada kada mi prodje menstruacija ili da je ne stavljam? One su jake pa me zanima kada bih je stavila posle menstruacije da li bi ona poremetila vaginalnu floru?
Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

NE treba. Bit će dovoljno i ovih pet. Dalje uzimajte probiotike lokalno ili na usta( Lactogy, Linex lady, Vivag i slično)

Vristalica

Hvala puno na odgovoru, nego me eto zanimalo jer vec drugi put imam problema sa sekretom, tj. pojacan sekret u sredini ciklusa pa sve do menstruacije...i jos jedno pitanje zasto bih trebala da uzimam probiotike? Meni se menstruacija sutra zavrsava i da li sam pogresila sto ih nisam pila u toku menstruacije ili ne?

Vristalica

I da li je bolji lokalni ili oralni probiotik?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lokalno ipak.

leelooo585

Jučer mi je ginekolog prepisao ove vaginalete, jučer ih nisam stigla kupiti, a danas sam dobila menstruaciju,prvi puta se sa njima susrecem, neka pričekam da prođe menstruacija?, iako još nije počelo pravo krvarenje, nakon 3.dana počinjem krvariti, dobila sam ih vezano uz e.coli

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kad završi menstruacija krenite s uzimanjem.

jezek

Poštovani,

godišnji papa-test je pokazao postojanje upale te mi je doktorica prepisala Doksiciklin i Macmiror complex 500 vaginalete. U subotu, 8.10 bi trebala dobiti menstruaciju pa nisam sigurna da li da započinjem uzimati vaginalete ili pričekam da prođe menstruacija? Isto tako je li nužnu uzimati antibiotik i vaginalete zajedno ili mogu antibiotik početi uzimati odmah?
Zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte antibiotik na usta. Kad završi menstruacija krenite s vaginaletama.

Jenica

Postovani, propisane su mi macmirror vaginalete zbog upale, iskoristila sam 7 i dobila ranije menstruaciju, da li da ih koristim u toku menstruacije ili da preostalih pet iskoristim poslije menstruacije? Hvala puno na odgovorima.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ostatak vaginaleta iskoristite nakon menstruacije.

Hulijapola

Poštovani,
Posljednjom papa-om mi je ustanovljena mješana flora
Ginekologica mi je dala macmiror vaginalete ,te da po zavrsetku terapije iden vaditi cervikalne briseve.
24 sata nakon stavljanja trece vaginalete sam imala nezasticeni spolni odnos sa stalnim partnerom ,a nakon toga sam tek vidjela da pise da se ne smije jer mi ginekolog to nije napomenuo .
Zanima me jel to sad veliki problem ? Što da radim?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to nije problem. Ne može se ništa desiti.

sanidica

Postovani, dojim bebu od 4 meseca , mjesecnicu jos nisam dobila, pojavio mi se bijelo zuti iscjedak koji nekad mirise na luk a nekad mi se javi blagi svrab pa nestane , da li mogu koristiti macrimore vaginalete ako dojim ? Sinoc sam stavila neku vaginaletu probiotik koja ide uz dojenje, pa sam mislila ako mi to ne pomogne da probam ako smijem macrimor.Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da se radi o upali, slobodno provedite terapiju vaginaletama.

anrajo

Poštovani,
ljubazno molim savjet.
U 10. sam tjednu trudnoće i propisana mi je terapija Macmiror Complex-om.
Radi se o prisutnosti Gardnerelle u urinu.
Koliko vidim, Macniror Complexon se ne preporučuje trudnicama u 1. tromjesečju.
Biste li mi savjetovali da pričekam do barem 12. tjedna ili je korist ipak veća od rizika?
Znam da nije pametno previše čitati po Internetu i doista vjerujem svojoj ginekologici, ali upala sam u tu 'zečju rupu' i doista bih cijenila još i Vaše mišljenje.
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, macmiror complex u terapijskim dozama ne može naškoditi trudnoći. Radi se o lokalnoj terapiji kojom je potrebno izliječiti prisutnu bakteriju kako ne bi došlo do komplikacija.