Uloživo ušće-objašnjenje

mjesec10

Poštovani,

Trenutno sam u 23 tjednu trudnoći, na prijašnjim pregledima doktorica mi je pisala da je ušće zatvoreno, a sad mi je napisala da je ušće uloživo. Možete mi pomoći što to znači? Nije spominjala nikakvo mirovanje niti ništa, još sam u radnom odnosu, a ovo mi je prva trudnoća.

Unaprijed Vam hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste mi napisali koliko je uće uloživo.?
Ukoliko je vanjsko ušće uloživo za vršak prsta to se smatra urednim nalazom i potrebna je kontrola za 3 tjedna.
Ako je uloživo za vrh prsta ili više, to više nije uredan nalaz i potrebna je daljnja obrada.

tić28

PoštovTrudna sam 19 tjedana i to mi je prva trudnoća. Nalaz je slijedeći: PVU=2/3 čl, VU vrh prsta, distendiran DUS. Bila bi vam jako zahvalna ako bi mi malo pojasnili što to znači obzirom da od svog doktora taj odgovor nisam dobila sad ....Kako postupati sa takvim nalazom i kako se ponašati'
Unaprijed zahvalna zabrinuta trudnica

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, Vaš nalaz za 19. tj. trudnoće nije normalan.
U Vašem slučaju učinio bih UZV cervikometriju, cervikalne briseve, zatim kompletnu krvnu sliku kao i diferencijalnu krvnu sliku, CRP, ATB urina te Vam odredio strogo mirovanje. Dalje bih postupio u ovisnosti od dobivenih nalaza. Daljnje kontrola bi bila svaka dva tjedna da vidim da li ginekološki nalaz dalje napredovao ili bi ostao takav.

Postovani,
danas sam bila na pregledu,u 14 sam tjednu trudnoce i nalaz mi je bio sljedeci:
Cerviks meksi,VU ulozivo za vrh prsta...
Dg. Grav III/IV. Ab.immin. Hyperemesis gravidarum.
Mozete li mi,molim Vas,pojasniti znacenje nalaza...
Prva mi je trudnoca,imam 22.god i sve ovo mi je nepoznato....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, s obzirom na tjedne trudnoće opstetrički nalaz je malo uznapredovoa. Sugeriram cervikometriju, cervikalne briseve, KKS, DKS, CRP, urinokulturu.
Kontrolni pregled za 2 tjedna. Strogo mirovanje. Ove nalaze napravite čim prije.

mrshrkach

Pozdrav!
Trenutno sam na 35tt i na posljednjoj kontroli koja je bila na 33+3 mi je bio nalaz - cerviks smeksan, uloziv za vrsak prsta, mirovanje.
Sto to tocno znaci? Jesam li otvorena ili ne, je li to za strogo mirovanje ili ne, je li to u redu nalaz za ove tjedne trudnoce?
Hvala na odgovoru i srdacan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Opstetrički nalaz vam je uredan za tjedne trudnoće.
Prema nalazu nije nužno nikakvo strogo mirovanje.

mrshrkach

Puno hvala na brzom odgovoru!
I jos pitanje, sto na nalazu znaci oznaka F=X/3 i FS=36?
Hvala jos jednom i srdacan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Fs znači udaljenost fundusa i simfize( visina maternice do vrha pubične kosti)
X/3 visina vrha maternice u odnosu na ksifoidni nastavak prsne kosti.

macica29

Poštovani,

trudna sam 22+5, bila sam danas na pregledu. rekla mi je doktorica da sam uloživa za vršak prsta i da nek stanem na loptu. za 2 tjedna kontrola. što to znači?

macica29

nisam napisala, prva mi je trudnoća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, važno je da niste otvoreni. Uloživost cerviksa nije zabrinjavajući nalaz, ali ipak savjetujem mirovanje, tj. izbjegavanje većih fizičkih napora.

macica29

Hvala Vam na odgovoru. pokušat ću čim više ležati i mirovati.

macica29

Jos da vas pitam da znam tocno

macica29

Jos da vas pitam da znam tocno... Sto smijem raditi? Doma imam puno stepenica i na poslu, jel one sto smetaju?

Ivo Balenović, dr. med.

Stepenice nisu problem. Izbjegavajte dizanje tereta.

macica29

Hvala na odgovoru. Pitala sam za stepenice jer nisam niti dizala neki teret. A moze li se usce natrag zatvoriti il u najboljem slucaju ostaje nepromijenjena situacija?
Jer mi je doktorica rekla ako se ne smirim da ce ici strogo mirovanje.

Ivo Balenović, dr. med.

Ušće se ne može zatvoriti, ali Vi niste otvoreni! Vaše je ušće samo uloživo za vršak prsta. Ne znači da ćete se dalje otvarati.

macica29

Hvala na odgovoru. Ne znam sto da radim, napravila mi je pregled u roku 5 minuta i rekla da sam uloziva za vrh prsta, u knjizici pise 1cl uloziva (dalje ne znam procitati), al valjda za vrh prsta.
I da stanem na loptu inace će ici strogo mirovanje. Vaginalni je pregled je bio rucni.