MARIJANA

POŠTOVANA DOKTORICE,
IMAM 29 GOD. RODILA SAM PRIJE 4 MJESECA ZDRAVO MUŠKO DJETE POROD JE BIO INDUCIRAN ZBOG REDUKCIJE PLODNE VODE.PAPA TEST OD PRIJE GODINU DANA JE BIO UREDAN,NA PRVOM GINEKOLOŠKOM PREGLEDU POSLJE PORODA PRIMJEĆEN GRANULOM NA REZU KOJI JE USPJEŠNO TRETIRAN TUŠIRANJEM TE JE NAPRAVLJEN PAPA TEST KOJI JE POKAZAO CIN II I PROMJENE POVEZANE S HPV.TAKOĐER IMAM ISCJEDAK ZA KOJI JE DOKTORICA REKLA DA JE POSLJEDICA JAKE UPALE TE SAM DOBILA BETADINE VAGINALETE.NISAM DIBILA NIKAKVE DRUGE ANTIBIOTIKE NITI BILO ŠTA DRUGO,DA LI JE TO ZATO ŠTO JOŠ DOJIM? JOŠ NISAM DOBILA PRVU MENSTRUACIJU PREPORUKA DOKTORICE JE DA DE PAPA TEST PONOVI ZA 3 MJESECA.SUPRUG JE IMAO PRIJE 4 GODINE CMV(CITO MEGALO VIRUS)KOJI JE USPJEŠNO TRETIRAN.MOLIM VAS SAVJET I VAŠU PREPORUKU ŠTA NAPRAVITI.

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo Marijana,
Ovo odstupanje u Papa nalazu posljedica je HPV infekcije, te će Vaš liječnik zasigurnoučiniti tipizaciju HPV kako bi odredio stupanj rizika i mogao planirati učestalost kontrola i/ili ev. terapijskih zahvata. Od terapije ste dobili Betadine vaginalete kako bi se liječila usporedna bakterijska upala i pokušale sanirati promjene na stanicama. S obzirom da nema efikasne terapije protiv ovog virusnog uzorčnika slažem se s Vašim ginekologom da se redovito kontrolirate kako bi se zamijetilo svako odstupanje u Papa nalazu. Činjenica da je suprug imao protrahiranu i kompliciranu infekciju CMV-om govori u prilog njegove velike osjetljivosti na virusne uzročnike te bi bilo uputno učiniti niz laboratorijskih pretraga kako bi se odredio status imunološkog sustava i ocjenilo opće zdravstveno stanje.