Trudnoća i iscjedak

Kruna

Poštovana,

U 22 sam tjednu trudnoće i imam dosta pojačani iscjedak kao bijelo pranje. U početku trudnoće imala sam upalu koju sam liječila Geonistinom. Dr mi je sada napravio bris i nalazi su uredni. Zanima me kolika je normalna količina iscjetka i kako znati da slučajno nije prijevremeno pukao vodenjak? Također me zanima u vezi micanja djeteta da li je normalno da sad rjeđe osjećam micanje bebe nego ranije?
Hvala unaprijed na odgovorima!

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Može se raditi o obilnijem iscjetku, te bi se u tom slučaju trebao ponoviti bris cerviksa na klamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, aerobe i anaerobe. Ipak, s obzirom da imate subjektivni dojam slabijeg micanja bebe i želite isključiti prsnuće vodenjaka morali biste se uputiti na ginekološki pregled koji jedini može isključiti Vašu sumnju.