maternica

mariam

Poštovana doktorice!
Opet ja! Sada sam vec u 12 tjednu trudnoce i jako se dobro i ljepo osjecam bas uzivam u ovom slatkom iscekivanju ,osim grceva koji su se javljali skoro stalno, pa sam posjetila svog ginekologa koji mi je rekao da imam zabacenu maternicu i da bi se trebala do 14 tjedna vratiti u normalni polozaj.Zbog toga moram mirovati i piti 3 puta na dan normabel i spasmex.Samo me zanima sto se moze desiti ako se to ne desi do 14 tjedna i da li ove tablete mogu stetiti mojem bebacu ubuduce.Vec ste mi odgovorili na prijasnja dva pitanja od pocetka trudnoce i jako sam vam zahvalna na tome, jer dosta putujem pa ste mi vi jedina sigurna veza kad me ulovi panika.Isto tako imam A negativnu krvnu grupu a muz B pozitivnu,ali su me uvjerili da u danasnje vrijeme to nije vise problem.A koje je vase misljenje!
Puno Puno Puno Hvala!

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Terapija koju Vam je ordinirao specijalista ne bi smjela imati nepovoljan utjecaj na razvoj fetusa. Što se tiče nepodudarnosti krvnih grupa i Rh faktora, upravo iz ovih razloga se redovito rade testovi senzibilizacije (vjerujem da ste ga i sami učinili) kako bi se pravovremeno uočilo postoji li stvaranje antitijela i ukoliko je odgovor pozitivan koja je njihova razina. Uz redovite laboratorijske analize Vi ćete se pratiti i ultrazvučno što će pokazati rast i razvoj fetusa , a u slučaju Rh senzibilizacije mogu se primjetiti određene promjene u izgledu fetusa, posteljice i količine plodove vode. Nadam se da u Vašem slučaju neće doći do razvoja ovakovih promjena, te Vam želim mirni slijed Vaše trudnoće - do slijedećeg javljanja.