Medazol vaginalete

Ana1997

Poštovani, nakon zadnjeg papatesta bila sam kod svoje ginekologinje te nisam ni stupila u kontakt s njom vec mi je sestra prepisala medazol vaginalete bez znanja i konzultacije s doktoricom. Na nalazu pise kako imam bacillus vaginalis, sto je koliko znam normalno te pise kako je potreban samo redovit pregled. Na prethodnom papatestu kod druge ginekologinje nalaz je bio isti te mi nisu bile prepisane nikakve vaginalete. Zanima me ima li potrebe za vaginaletama ako je sve u redu?
Hvala Vam.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan i nema potrebe za vaginaletama. Medazol vaginalete se koriste u slučaju bakterijske infekcije koju karakterizira pojačan iscjedak i neugodan miris (po ribi). Ukoliko imate takve simptome možete primijeniti terapiju.