Izostanak menstruacije, smedji iscjedak

Postovani,
imam 22 godine, zadnju menstruaciju sam dobila 23.10. (inace menstruacijski ciklus mi traje od 35-40 dana), spolne odnose
sam imala 7-10 dana ciklusa, s tim da smo se koristili metodom prekinutog snosaja, menstruacija mi je izostala, a 6.12. mi se pojavio smedji iscjedak.
Zanimaju me moguci uzroci tome, postoji li mogucnost da sam trudna ili su u pitanju ciste ili slicno?
Molim brz odgovor. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, navedeni uzroci u Vašem slučaju su mogući. prvo svakako napravite test na trudnoću.
S obzirom na oligomenoreju (ciklus do 40 dana) savjetujem nakon menstruacije vaginalni UZV da se isključi PCOS.
Za početak dakle savjetujem UZV pregled.

Postovani,
hvala na odgovoru, dobila sam danas u jutranjim satima menstruaciju,
izgleda normalno, kao i uvijek do sada, ali ne znam zasto je tako kasnila.
Prije par mjeseci sam bila kod ginekologa, tacnije u 8. mjesecu, kompletan pregled.
papa test je bio uredan, a ostali nalazi su izgledali ovako:

UZV uterus: u RVF vel. 57x40x45, endometrij za drugu fazu 10mm
desni ovarij: PCO izgleda s cisticnom tvorom (zuto tijelo) - za to mi je rekla doktorica da pricekam iducu mengu i da ce se samo ocistiti
lijevi ovarij: uz uterus PCO izgleda 26x20
cavum douglasi: prazan

buduci da mi je prosli put menstruacija bila jaaako bolna, a do ove menge mi se znao par puta
javiti bjelicasti iscjedak, te je sad kasnila ovoliko, ima li to veze s tim tzv. zutim tijelom?
nisam u mogucnosti sada opet ici kod doktora, pa se javljam ovdje.

Hvala jos jednom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ovaj ciklus vjerovatno nije bio ovulacijski ( sudim prema tome da je trajao 40-tak dana i nije bio bolan)
U nalazu UZV-a govori se o policističnosti jednog jajnika. Vjerovatno je to uzrok, tj izostanak ovulacije (žutog tijela) produženom ciklusu.
Pratit ćete dalje svoj ciklus, bilježiti na kalendaru vrijeme dobivanja menstruacije, označiti da li je bila bolna ili nije.

Rowenta

Poštovani doktore... imam jedno pitanje za Vas..naime imao sam rizični spolni odnos(prekinuti snošaj ali bojim se da sam ga malo kasno izvukao van) s curom 20. i 22.12.2011... ona je trebala dobiti menstruaciju 27.12.2011, međutim menstruaciju nije još uvijek dobila... 11.1.2012 smo napravili test za trudnoću na jutarnji urin i pokazao je negativno... mene zanima jesmo li rano napravili test i jel moguće da je ostala trudna??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, nije trudna. Test je rađen pravodobno. Postoji neki drugi uzrok izostanka menstruacije.Svakako bi bilo dobro da se javi na ginekološki pregled.

lejlaaa

Dobar dan,
ovako imala sam odnose s decckom bez zastite,ali nikada nije unutra svrsio..e bila sam na moru i 2 dana poslije kada sam se vratila s mora imala sam smedji iscjedak koji je trajao oko 3 dana a iscjedak je bio 2 dana prije ocekivane menstruacije ,sada menstruacija mi kasni 12 dana za to vrije radila sam 4 testa i svi su bili negativni ,i da prije odlaska na more smrsala sam oko 6 kg ..dal je moguce da sam trudna il je nesto drugo..nadam se brzom odgovoru ..hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana,
Niste trudna. Testovi na trudnoću su negativni. Sami ste naveli možebitne razloge kašnjenja: naglo mršavljenje, promjena mjesta boravka.

anaaa_16

Poštovani, imam 16 godina i prvu menstruaciju sam dobila prije 4 godine. Nisam imala spolne odnose, a zadnju mensturaciju sam dobila 8.6. U 7. mjesecu mi je izostala i isto to mi se dogodilo i u 4. mjesecu. Postoji li mogućnost da je to zbog naglih promjena vremena, izuzetno visokih temperatura i slično?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako može. S obzirom na vašu dob svakako se moraju isključiti ili policistični jajnici kao uzroci oligomenoreje i anovulacijskih ciklusa.

blondie21

Poštovani,
bila bih Vam jako zahvalna kad biste mi odgovorili jer sam užasno zabrinuta.
Odnose s dečkom imala sam zadnji put 29.6. i 4.7., koristili smo kondom + prekinuti snošaj. Nakon toga sam dobila menstruaciju 14.7., koja je trajala 7 dana kao i inače i bila normalna i imala sam sve simptome pms-a prije nje. No međutim, jučer, točno na 26. dan ciklusa kada i inače dobivam menstruaciju, mislila sam da sam je dobila jer je počela kao smeđi iscjedak, no danas je nema, primijetim samo par smeđih točkica na papiru kad se obrišem i to je to, niti me ne boli kao inače ni ništa, iako sam i prije nje imala simptome pms-a (prištići, bolne grudi, povećan apetit i sl.). Otprilike tjedan dana nakon završetka prethodne menstruacije radila sam test na trudnoću čisto da otklonim svaku sumnju jer nisam u mogućnosti više posjetiti ginekologa do 3.9. Test je bio negativan, ali mene sad brine ovaj iscjedak, odnosno izostanak menstruacije. što bi to moglo biti? da li postoji mogućnost da sam trudna, i da je ova menstruacija od 14.7. zapravo bila implantacijsko krvarenje i test krivo pokazao ako sam ga radila prerano (radila sam ga 22 dana od zadnjeg odnosa i 7 dana nakon završetka krvarenja)?

Hvala unaprijed na odgovoru i ispričavam se na dugom postu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći a menstruacija će doći kroz koji dan. Ne brinite, jer nema razloga za to.

iva.kuki

Postovani, 03.05., 29.06. , 24.07. i 20.08. sam redovno imala mjesecnicu...
Naime, vec dva mjeseca nemam odnose nikako, ali vec je 17.09. a ja nisam dobila, mada imam sve simptome...danas mi se pojavio smedji iscjedak, i vidjela sam na toalet papiru kap krvi, ali jos nisam bas prokrvarila...Prehladjena sam vec par dana, da li imam razloga da pomisljam na trudnocu? Da li je moguce da su mi prethodne dvije mjesecnice bile lazne??? Hvala unaprijed...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći, pa niste imali dva mjeseca odnose.
Ne brinite samo što ne nastupi menstruacija.

Amme25

Poštovani,

Menstruaciju dobijam uvijek 25 ili 26 dan ciklusa,. 23ći dan ciklusa sam bila na redovnom ginekološkom pregledu i ultrazvuku i sve je bilo uredu. Menstruaciju sam trebala dobiti oko 19.10. ali jos uvijek nisam s tim sto sam 31dan ciklusa imala sve simptome da cu dobiti stomak me bolio ali umjesto krvi javio se neki smeđi iscjedak koji je trajao 2 dana i sada opet ništa. Uradila sam već 4 testa na trudnocu i svi su negativni. Zadnjih par mjeseci zbog intenzivnog treniranja dosta mi se ciklus poremetio pa sam dobijala 17-19 dan ciklusa, a i zadnji period mi je jako stresan. Imam li razloga za zabrinutost?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nemate razloga za brigu jer ste bili na pregledu a i nekoliko teatova na trudnoću vam je negativno.
Strpite se još koji dan do dođe.

dijana52

Poštovani pijem kontracepciju trinovum od 2 mj. ove godine. Zadnje tri menstruacije su mi neuredne i jako jako oskudne. Tamno smeđe su i kao da imam iscjedak. to tako traje tri dana i gotovo. dali je možda riječ o upali????? zadnji porod je bio carski i maternica mi pritišće lijevi jajnik i zabačena je.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, tijekom uzimanja kontraceptivnih pilula menstruacije su oskudnije više kao smeđi iscjedak.
Ne brinite, to je normalno stanje.

mateaaa

Poštovani,

prije otprilike 3 mjeseca prestala sam piti kontracepcijske pilule.
Menstruacija mi nije izostala niti jednom do sada.
18.11. sam imala seksualni odnos (prekinuti snosaj) kao i 1.12. (prezervativ).
15.12. dobila sam menstruaciju,a 29.12. pojavio mi se smeckasti iscjedak.
Inace (prije pilula) mi je ciklus trajao 23 dana,a nakon sto sam ih prestala piti je varirao. Da li da zasad izostanak menstruacije pripisem tome ili bi nesto drugomoglo biti u pitanju?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak u sredini ciklusa odraz je najvjerovatnije ovulacijskog krvarenja.