Menstruacija

Mira

Poštovani doktore!Nekoliko dana mi kasni menstruacija.Inace mi je redovita.Vec nekoliko mjeseci pijem Sulpirid.Da li bi mi zbog njega nogla izostati.Da li da prestanem piti taj lijek,s obzirom ako sam trudna,moze li stetiti plodu. Hvala!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,

Preporučila bih Vam da se što prije javite svom ginekologu radi utvrđivanja ili isključivanja eventualne trudnoće. Ukoliko je trudnoća prisutna, ili je Vi planirate, smatram da je uputno konzultirati se s nadležnim neurologom/psihijatrom koji Vam je propisao sulpirid.