Menstruacija

Ada

Postovani,12. mi je godina i nedavno sam dobila menstruaciju,aktivna sam u sportu i zanima da li mogu nositi tampone ili sam premlada.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
S obzirom na Vašu dob i neperforirani himen upitno je možete li koristiti tampone. Naime, mini tamponi se mogu uvesti u rodnicu i bez defloracije himena, ali se to ne preporuča jer može izazvati poteškoće pri otjecanju krvi, infekcije i sl. Ukoliko se zbog aktivnog bavljenja sportom mora pribjeći upotrebi tampona bilo bi poželjno da prvo uvođenje tampona učini osoba upoznata s anatomijom ženskog spolnog sustava (npr ginekolog ili majka) kako ne bi ste imali kakvih nepotrebnih neugodnosti ili trauma.