menstruacija

karmela

37 mi je godina, zbog neredovitih menstruacija, koje su kod mene vjerojatno posljedica kemoterapije, napravila sam hormonske pretrage:
LH 53,6 IU/L
FSH 85,9 IU/L
Prolaktin 9,7 ng/L
Estradiol 0,07 nmol/L
Molim da mi pojasnite rezultate i savjetujete što da radim dalje. Unaprijed hvala

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Vaši endokrinološki nalazi govore u prilog nastupa prijevremene menopauze koja je uzrokovana primjenom kemoterapeutika. U ovisnosti o Vašoj primarnoj bolesti Vaš će Vam ginekolog objasniti postoji li mogućnost primjene hormonskog nadomjesnog liječenja.

karmela

Poštovanje
Dodala bi da sam navedene pretrage obavila 2. 5. Zadnja, vrlo oskudna menstruacija, bila je 24. 2., a menstruacija prije toga 21. 10. 2001. Prije liječenja (Hodgkin), imala sam uredne cikluse. Primila sam 9 ciklusa kemoterapije COPP/ABV od 3.-11. mj. 2000.