menstruacija

leptirica@@

Poštovani molim Vas Vaše mišljenje imam 30 god ciklus mi traje od 21-32 dana i mjesečnice su mi dosta bolne zadnja mi je bila 5. 12 a 24.12 pojavio mi se krvavi iscjedak koji je bio dosta oskudan jer nije to bila mjesečnica i nije me ništa boljelo to traje do danas ne sumljam na trudnoću jer odnos nisam imala godinu i više kupila sam medazol vaginalete. Vas molim da mi kažete zbog čega se to desilo? Hvala..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, velike su vam oscilacije menstrualnog ciklusa.
Previše je stvari koje bi došle u obzir. Od cista, endometrioze, mioma, polipa.
Svakako savjetujem ginekološki pregled i uzv čim prije.

Anie

Poštovani, imam nekoliko pitanja za vas.
Spremam se na operaciju septuma, zavrsila sam s lyndinetama 28.12, a operacija je 02.01. Dakle trebala bi nastupiti menstruacija za vrijeme boravka u bolnici, dali ona moze odgoditi moju operaciju??

Anesteziologinja mi je rekla da moram prestati piti kontracepciju zbog anestezije, popila sam tablete koje sam imala do kraja, te sada sljedi pauza kod koje cu biti i operirana. Dali mogu ponovo nakon pauze( i operacije) nastaviti dalje sa tabletama??

Unaprijed vam se puno zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne znam kako ste se dogovorili sa operaterom.
Ne možete na operaciju u vrijeme menstruacije već koji dan nakon završetka.
Idući mjesec nakon operativnog zahvata možete opet krenuti sa uzimanjem pilula.

sana456

Poštovani,
inače imam redovne menstruacije.ciklus od 28-9 dana.
Početak zadnje menstruacije bio je 9.12, a od 26.12 krvarim mada nisam imala uobičajene simptome (natekle grudi itd.),
krv je bistro crvene boje kao da sam se ozlijedila i ne krvarim obilno. Ne znam u čemu je problem, bi li trebala kod ginekologa ili je to nekakav poremećaj, pa da sačekam još par dana?? Nikad mi se ovakvo što nije dogodilo...
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Riječ je vjerovatno o disfunkcijskom anovulacijskom krvarenju.
Ako nije obilno pričekajte par dana.

Split 87

Postovanje .. stanje je sljedece ... Imam 32 godine sina 5 godina.. radimo na drugoj bebi ...Po preporuci ginekologinja pila Sam e mjeseca cikloproginovu tad je bilo sve ok... Medutim 14 Dana ciklusa javilo mi se krvarenje koje trajalo 3 Dana .. Bila ma preglwdu receneo mi je da nije bill ovulacije .. I da ce mi normalna menstruacija vjerovatno kasniti .... Medutim meni je dosla tamam na vrijeme ... Je malo oskudnija ali krvarenje postoji.. zanima me da li je to normalno? I mogu li racunati ovo kao mestruaciju.. ?
Zanima me jos nesto da li dok se piju tablete cikloproginjve moze zatrudnjeti posto mi je of jednog Dr receno da moze a of drugog a ne dok se piju vec poslije. Unaprijed hvala... Cekam vas odgovor

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, cikloproginovu ste dobili radi regulacije ciklusa. Tablete nisu kontracepcijske i možete ostati trudni dok ih uzimate. Krvarenje koje se javilo za vrijeme uzimanja tableta najvjerojatnije je bilo probojno. To je relativno česta nuspojava. Krvarenje koje se javilo nakon tableta računajte kao menstruaciju.