Menstruacija kasni

Alekses199

Poštovani, imam pitanje u toku menstruacije sam imala nezasticeni odnos. Ejakulacija nije bila u meni ali se priliko odlaska u wc na toalet papiru video beli iscedak. E sada mens.mi kasni dva dana,imam blagi bol u jajnicima i donjem delu stomaka, da li postoji mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Ako se želite uvjeriti, uradite test.

Lana4pitanje

Poštovani,
Imala sam spolne odnose sa dečkom 23. 24. I 26. dana ciklusa. Svi odnosi su bili sa kondomom od početka do kraja, sa ejakulacijom izvan tijela. Razmak između odnosa je bio najmanje 4 sata.
Ciklus mi traje uvijek od 25-29 dana.(već skoro dvije godine bez promjena) Ovdje na sajtu sam našla način za izračunavanje plodnih dana, te prema Ogino metodi, moj posljednji plodni dan je 19. dan ciklusa. Da li sa dobro izračunala?

Međutim, danas mi je 29. dan ciklusa i menstruacije nema....jako sam se uplašila. Od simptoma, imam bolne i osjetljive grudi, povremene blage grčeve u donjem dijelu stomaka, ali menstraucije još nema. Ti simptomi su počeli prije nekoliko dana, a danas grudi čak manje bole. U ogromnom sam strahu, pa mi svi govore da stresom samo odgađam menstruaciju.
Postoji li mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana, a i prema svemu ostalom navedenom, ne postoji mogućnost trudnoće.

Brinetad

Pozdrav
Zadnja menstruacija bila je 13.04...3,6 i 8. Dan napravila sam test koji je negativan,kolika je pouzdanost u testovima,ciklusi su mi inače redovni....od simptoma jedino malo bol u grudima...neznam sto da radim izluđuje me iščekivanje menstruacije...

Ivo Balenović, dr. med.

Ako su urađeni deset i više dana od odnosa, testovi su vrlo pouzdani.