Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 10386 | Broj poruka: 73606

anonymous

Ivo Balenović, dr. med.

Dom zdravlja KZŽ
Krapina, Mirka Crkvenca 1


Menstruacija nakon kontracepcijskih pilula


Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

juliska

05.06.2011. 14:45

Dobar dan!

Imam pproblem sa kasnjenjam menstruacije. Zadnja menstruacija je bila 4.5 2011. Dosla je tocno na vrijeme nakon godinu dana sto sam koristila diane 35 zbog policističnih jajnika. Ali ovaj mjesec nije dosla na vrijeme. Odnose sam imala dva puta izmedu 15-23.05 ali uvijek sa zastitom s kojom je bilo sve u redu. Neznam sto napraviti,dali cekati ili...? Prije par dana sam vadila krv i jetreni enzimi su mi povecani i ginekolog je rekao da nesmijem vise uzimati nikakve pilule...Meni je menstruacija kasnila po tjedan dana prije nego sam uopce poceal uzimati pilule...Ciklus je izmedju 30-32 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

05.06.2011. 16:40

Poštovana, radi se ili o post pill amenoreji, ili što je vjerovatnije o policističnim jajnicima zbog kojih su se navedene tablete i uzimale.
Savjetujem da svakako otiđete svom ginekologu da vam da terapiju za izazivanje menstruacije.

sb34

06.03.2016. 15:05

Molim vas misljenje: koje je realno vrijeme da jajnici pocnu s radom, nakon prestanka uzimanja pilula (10 mj koristenja), te treba li izazivati menstruaciju gestagenima ili cekati da sama nastupi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

06.03.2016. 21:10

Svakako da treba izazvati menstruaciju s gestagenima.

biscuits

07.03.2016. 19:15

Poštovani,
pijem tablete Qlaira bez prestanka od 25. lipnja 2015., menstruacija je uredovno dolazila za pretposljednja ili posljednje tablete, ali je za mjesec ožujak preskočila. Imam 45 godina, prepisane su mi za regulaciju ne redovite menstruacije. Inače, uz tablete za seksualni odnos koristimo metodu prekinutog snošaja. Ja sam bez obzira nastavila piti novi ciklus, da li imam razloga za neki strah. Molim vaš savjet.
S poštovanjem, Sanja

Dejan Šakoronja, dr. med.

07.03.2016. 19:30

Ne trebate brinuti ako redovito uzimate. Uz navedene pilule čest je izostanak menstruacije. Nastavite dalje uzimati prema shemi.

anamarija345

21.07.2019. 21:15

Poštovani, molila bih Vas za mišljenje. Logest tablete sam pila 7 godina bez prestanka i prestala sam na preporuku ginekologa zbog blagih krvarenja usred ciklusa . Zadnju menstruaciju imala sam nakon popijene zadnje tablete, u tjednu pauze, međutim prošlo je već 40 dana i nisam još dobila drugu menstruaciju. Radila sam test za trudnoću koji je negativan. Zanima me bih li i kad trebala posjetiti ginekologa?
Unaprijed hvala, lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

22.07.2019. 09:00

Poštovana, nakon prestanka oralne kontracepcije većini se žena ciklus regulira unutar dva mjeseca. Ako se menstruacija ne vrati unutar 3 mjeseca nakon prestanka pilula, trebate posjetiti liječnika da se istraži razlog. Dakle, izostanak krvarenja do dva mjeseca je uobičajena pojava nakon prestanka s pilulama.