Uranjena menstruacija

Vila1_2

Lijep pozdrav, imam slijedeće pitanje u vezi uranjene menstruacije inace ciklus mi traje 25 dana zadnju menstruacija mi je bila od 18.10 do 23.10 i nakon 18 dana sam dobila ponovo menstruaciju tj.4.11 da li se trebam zabrinuti ili ne? Hvala unaprijed

anci12345

Poštovani,

Imam uredne i pomalo bolne cikluse od 28-30 dana, a ovulaciju osjetim 14.ili 15.ti dan.
Posljednja menstruacija bila je 11.10., a umjesto ovulacije, 25.10.počela sam lagano krvariti uz klasične ovulacijske bolove. Krvarenje je stalo u istom danu, a već dva dana poslije, krvarenje se ponovno javilo (dosta oskudno) i laganim intezitetom trajalo do 1.11. kada je počelo jače i još uvijek traje.To krvarenje je poput menstrualnog osim što nema bolova koje inače osjećam.

Moje pitanje je, mogu li očekivati novo krvarenje u očekivano vrijeme( ako ovo uopće stane do tad) i na koji način da računam plodne dane za sljedeći mjesec?

Lijepi pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Vila, menstruacije ne moraju uvijek dolaziti u isto vrijeme i biti iste duljine trajanja. Sve ovisi o hormonskom balansu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana anci12345, vjerojatno se radilo o slabijoj funkciji žutoga tijela. Tada dolazi do oskudnog krvarenja prije menstruacije jer žuto tijelo ne luči dovoljno hormona progesterona koji 'čuva' endometrij. Teško je tada odrediti plodne dane, ali prvi dan jačeg krvarenja računajte kao prvi dan menstruacije.