Miom molim pomoc

Apple

Molim da mi kazete da li miomi moraju obavezno da rastu i da li neki miomi koji se otkriveni ( recimo na zadnjem zidu materice 10mm) mogu da ostanu te velicine i od cega to zavisi.

Hvala unapred

Porf. dr. Marina Ivanišević

Apple, miom može rasti, smanjivati se i ostati jednake veličine. U žena starije dobi bliže menopauzi i lokacije mioma udaljene od unutrašnjosti maternice ovakva veličina mioma je nebitna. Ukoliko se radi o mladoj ženi koja ima redovite menstruacije i još točnije ovulacije tada može doći do rasta mioma. Redovite ultrazvučne kontrole usmjerit će liječnika na pravi put terapije.