mirena

binga

Molim Vaše mišljenje o spirali po imenu Mirena. S obzirom da imam dosta obilne menstruacije ne bih se usudila staviti običnu spiralu. Za Mirenu sam čitala kako čak i smanjuje menstrualna krvarenja.Moj ginekolog nema pretjeranog iskustva s tom spiralom pa mi ju nije mogao preporučiti.Hvala!

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Iskustva s Mirenom izrazito su pohvalna, jer ova vrsta intrauterine kontracepcije smanjuje opseg menstruacijskih krvarenja i može se preporučiti kod pacijentica s obilnim menstruacijama. Ipak, prije postavljanja intrauterinog uloška treba učiniti Papa nalaz i cervikalni obrisak kako bi se isključilo postojanje upale, te ultrazvučni pregled kako bi se isključilo postojanje intrauterine patologije, poput mioma submukozne lokacije koji može uvjetovati dislokaciju spirale pa i njenu spontanu ekspulziju (izbacivanje). Također se relativnom kontraindikacijom smatra i prethodna izvanmaternična trudnoća.