Mjere bebe

Lucky29

Poštovani,
Sa 36+6 tjedana tudnoce beba je imala sljedece mjere:
BPD 91.3 mm, FL 69 mm, AC 329 mm, Procjena tezine 2.900 g, protoci uredni, vat uredan.
Sa 37+6 kod drugog doktora na drugom uzv uredjaju mjere su:
BPD 97 mm, FL 68 mm, AC 310 mm, Procjena tezine 2.850, protoci uredni, vat uredan.
U 21 tjednu mjereno BPD (52 mm), FL (33 mm) i AC (160 mm). Kombinirani test probira u 12 tjednu bio je uredan. Nakon toga mjeren samo BPD koji je uvijek bio nesto veci (cca 2 tjedna) a AC i FL nisu mjereni.
Na moje pitanje sto se desava sa bebom doktor je rekao da je FL granican ali da sve ovisi tko mjeri i na kojem uredjaju. Nisam dobila nikakve preporuke sto dalje samo redovne kontrole.
Molim vas da mi pojasnite postoji li rizik za neke malformacije djeteta i sto se moze napraviti (vjerojatno nista s obzirom na tjedne trudnoce) buduci da po ovim mjerama beba nista nije narasla (osim glavice) u tjedan dana a mjere jako odstupaju od tjedna trudnoće.
Hvala
Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sigurno se ne radi ni o kakvoj malformaciji. Radi se o fiziološkim odstupanjima, a osim toga uzv mjere nikad nisu 100% točne. Normalna porođajna težina je između 2500 i 4000 gr., a dužina između 46 i 54 cm. Nema razloga za brigu, s djetetom je sve u redu.