Tamponi da ili ne?

Ninica11

Znači ovako idem na more sutra, ali već sa dobila menstruaciju. Bih li ja mogla koristiti tampone iako sam nevina? Čula sam da tamponi mogu probiti himen, je li to zbilja istina? Molim vas brzi odgovor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Istina.

Brinetaaa123

Dobar dan. Imam pitanje u vezi tampona. Jucer navecer zaboravila sam izvaditi tampon prije spavanja. Izvadila sam ga tek sad u 17. Postoji li kakva opasnost od infekcije? Imala sam tampon i sebi oko 20 sati..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, rodnica nije sterilna infekcija je uvijek moguća. Puno ovisi o imunitetu i okolnostima. Ostavljeni tampon povećava mogućnost upale, no to ne znači nužno da će do infekcije doći.