Mjere bebe u trudnoći

Minnie4567

Poštovanje, trudna sam 37+3tt. Na čuvanju trudnoće sam i do 34+3tt sam pila duphastone. Danas na uzv nalaz je BPD=7.99, AC=33.74, FL=7.22, AFI=17 . Beba je procjenjena na 2800grama. Brine me dali su mjerenja u redu? Čini mi se da je BPD manji nego što treba biti u ovom tjednu trudnoće. Imam 33godine i druga trudnoća je. Hvala na odgovoru"

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mjere su unutar granica normale, Procjena tjelesne težine ploda spada u normalnu porođajnu težinu (2500 gr. do 4000gr) za terminsko dijete.

Ella321

Poštovani,

Trudna sam 38 tjedana i 3 dana prema menstruaciji i 37 tjedana i 3 dana prema ultrazvuku.

BPD 93
AC 318
FL 71
2900grama
CTG uredan

Ginekologica se prepala da beba nije dobila dovoljno na tezini od prethodnog pregleda (prije 2 tjedna), kada je beba imala:

BPD 87
AC 316
FL 69
2700g

Mene najviše zabrinjava gotovo nikakva promjena u opsegu abdomena.
CTG je uredan. Sto dalje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to su uredni nalazi za dob - dakle, ne radi se o zastoju u rastu ploda. Normalna porođajna težina terminskog djeteta je od 2500 do 4000 gr, što je poprilična razlika, a osim toga mjerenje ionako podliježe standardnim greškama. Potrebne su samo CTG kontrole

Ella321

Hvala na brzom odgovoru!

Moja doktorica je zatražila drugo mišljenje. Prema novom ultrazvuku, beba spada u 20 centil, a posteljica izgleda prezrelo (?). Svi protoci krvi su uredni, naručena sam ponovno za tjedan dana. Trebam li se brinuti i na nešto posebno obratiti pažnju? Trebam li pripaziti na prehranu?

Oprostite na maltretiranju, malo me zabrinulo.

Ivo Balenović, dr. med.

Sve je to unutar fizioloških granica za 38 tjedana trudnoće. Sada samo treba čekati trudove. Potrebno je redovito CTG praćenje otkucaja srca djeteta (jednom tjedno do termina). Ukoliko pređe termin, potrebno je CTG praćenje svaka dva dana. Prehranu nije potrebno mijenjati.

DzoDzo22

Poštovani, prethodni mesec sam prestala da pijem kontraceptivne pilule (daylette) posle tri godine upotrebe. 13.marta mi je bila ovulacija, a 17.marta sam imala nezaštićen intimni odnos (ejakulirao je van) . 25.03. sam uradila test koji je negativan, a 26.03. (danas) bi trebalo da mi počne menstruacija. Da li postoji mogućnost trudnoće? Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli, ne postoji mogućnost trudnoće.

eltcasc

Spoštovani,
zamolila bih Vas za savjet. Na zadnjem pregledu, po doktoricinom računanju je 33+6tt, pri ultrazvuku beba je teška cca. 2790 g, i pisalo je 37+3 tt. Rekla mi je, da je veličina glave u bebe veća od trenutne sedmice. Zanima me, šta je tačnije njeno računanje ili ultrazvuk?
Unaprijed Vam se zahvaljujem za odgovor.
Srdačan pozdrav

Micamaca1984

Poštovani, trudna sam 11+4 tjedana, na današnjem ultrazvuku je izmjeren BPD 20 mm. Molim Vas, što znači ta mjera i je li unutar očekivane obzirom na tt. Unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, eltacasc, to su fiziološka odstupanja. S bebom je sve u redu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Micamaca, BPD je nešto veći (otprilike 1 tjedan) od očekivanog za dob.

Micamaca1984

Hvala na odgovoru. Što to znači, na što ukazuje? Je li nešto za zabrinuti se?

Ivo Balenović, dr. med.

To je unutar fizioloških granica odstupanja. Nema razloga za brigu.

Jovana225883

Poštovanje
39ta nedelja sam trudnoce,prva trudnoca.
Uredna od pocetka,radjen dabl test,kvardipol i 4D uz u 23oj nedelji. Pre 2 nedelje su mi lekari rekli da je "beba sitnija" za 2 nedelje. Nista vise nisu hteli da komentarisu. Pitali su me kolika je moja kilaza bila pri rodjenju,ja sam bila 2500kg teska. Jedino mi je ctg suzen od pocetka konstantno. Pre 3 dana sam radila uz gde je doktor rekao da je beba sada manja za 3 nedelje. Protoci posteljica i dopler kaze savrseni. Kada pitam sta to znaci,da li je porasla dobijem odgovor sto je porasla porasla je. Mere su sledece
BPD:89,9mm
HC:311,2mm
AC:319,6mm
FL:70,1mm
Procenjena tezina bebe 2780kg
Da li postoje neke naznake za neki problem i koji moguci? Unapred hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, normalna porođajna težina terminskog novorođenčeta je od 2500 do 4000 grama. Dakle, procijenjena težina je unutar fizioloških granica. Nema razloga za brigu.

Jovana225883

S postovanjem,hvala na odgovoru. Znaci po tome,njima nista ne znaci sto mi napominju da je beba manja za 3 nedelje,ako je ta kilaza prihvatljiva? Samo me buni taj komentar,znaci nema razloga za brigu? Jer meni se ne cini da je 2800kg mala kilaza ako sam ja po rodjenju imala 2500kg,ne znam zasto je njima to sitno tj sta. Svakako hvala najlepse na odgovoru.