Mjesečnica i sumnja na trudnoću

ivanavid21

Pozz imala sam mjesečnicu od 12.so 16.08. i nakon toga sam s dečkom otišla na more 29.8 no prije toga smo 27. i 28.08. imali zaštićeni odnos i ejakulacija se dogodila tek nakon što je dečko izvukao penis iz rodnice i svejedno smo provjerili kondom i bio je čitav.Nismo imali ni jednom odnos bez zaštite osim 02.09. ujutro i to je trajalo nekih 5 minuta i potom je dečko stavio kondom,da napomenem večer prije znači 01.09.nismo imali odnos stoga smatram da ne postoji mogućnost trudnoće. Mjesečnicu sam trebala dobiti 11.09.,imala sam bolne grudi i trbuh mi je bio napuhan kao i inače,dobila sam idući dan 12.09. krvarenje koje je taj prvi dan bilo veoma oskudno,imala sam grčeve kao i inače kad imam mjesečnicu ali pomislila sam da se možda radi o implantacijskom krvarenju no kasnije i drugi dan se krvarenje pojačalo i bilo je normalno crvene boje no brine me što je završila 4.dan..inače mi traje 5 dana pa me zanima trebam li možda biti zabrinuta?? Da li je to bila mjesečnica ili implantacijsko krvarenje?
Još da napomenem, ovih dana mi se trbuh čini napuhanim opet,no nemam nikakvih bolova u grudima niti u trbuhu.Trebam li možda napraviti test?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom, radilo se o mjesečnici. Ako se želite uvjeriti, uradite test.

Antonija113

Pozdrav, zanima me koja je razlika između implantacijskog krvarenja i menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Implantacijsko krvarenje je puno oskudnije od menstruacije i traje dva do tri dana.

Antonija113

Ako mi je menstruacija kasnila deset dana, pa sam ju dobila, najprije smeđe pa kasnije crvena krv uz ugruske i trajanje od pet dana mogu li biti sigurna da je to prava menstruacija odnosno da nisam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Takvo krvarenje odgovara menstruaciji. Ako želite biti 100% sigurni uradite test.

Antonija113

Pozdrav, javljam vam se opet. Vadila sam bhcg mjesec dana nakon odnosa i rezultat je <1. Jesam li vadila prerano i je li rezultat 100% pouzdan?

Ivo Balenović, dr. med.

Rezultat isključuje trudnoću i 100% je pouzdan.