mogu li biti trudna?

josipa111

Postovani, imam jedno pitanje.. ponekada imam spolni odnos bez kondoma, ali ako on ne ejakulira u mene, da li mogu ostati trudna? i da li mogu ostati trudna ako imamo spolni odnos s kondomom a on ejakulira u kondom dok je jos unutra?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako je siguran da ne ejakulira u vas teško je da ćete zatrudnjeti, premda neki put u predejakulatu ima dovoljno spermija da ostanete trudna.
Što se tiče odnosa sa kondomom ako partner ejakulira u njega, nećete zatrudnjeti, ali nakon svakog odnosa provjerite da li se sperma nalazi u njemu i da li je čitav.

josipa111

Hvala vam puno. Jos jedno pitanje ako moze, dobila sam menstruaciju u ponedjeljak, a planiram imati odnose izmedu nedjelje i cetvrtke, je li moguce da sam tada u plodnim danima i kolika mi je mogucnost da zatrudnim? s time da to ne zelim..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, dio tih dana spada već u plodne dane. Savjetujem svakako dobru zaštitu ako ne želite trudnoću.

josipa111

ufffffff, hvala puno!! happy

enaa00

Prije 2 dana decko i ja smo pokusali sa spolnim odnosom
Da budem preciznija himen mi je probio prstima prije nekoliko tjedana te sam dobila menstruaciju nakon toga normalno a prije 2 dana smo pokusali bez zastite tj njegov spolni organ me samo dodirivao zato sto nije mogao uci nikako a sve je to trajalo 10ak sekundi jer kazem nije mogao uci pa nismo nista vise htjeli
Danas je stavio prst u mene i na gacicama je bilo malo krvi
Postoji li mogucnost da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana enaa, ne postoji nikakva mogućnost da dođe do trudnoće.

enaa00

A znate li mozda od cega je ta krv? Bilo je je stvarno malo i nakon toga se nije vise pojavljivala
Moze li biti da je to mozda jer me malo jace sa prstima?

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno zbog lagane ozlijede tkiva uslijed manipulacije prstima.

Danci1245

Postovani ,
Naime menstruacija mi nikada nije redovna i ponekad kasni mjesec ili dva ,zadnju menstruaciju imala sam 22.7.,prije 2tjedna imala sam jedan ne zasticeni seks da momkom ali nije zavrsio u meni ,prosli tjedan sam radila test i bio je negativan nakon toga imala sam 4puta seks sa zastitom ni jednom nije zavrsio u meni ,menstruaciju nisam dobila ,nemam mucnine ni neke simptome trudnoce ali imam zadnjih par dana ucestalo mokrenje i vjetrove da li to ima neke veze sa trudnocom i da li postoji briga za to ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Učestalo mokrenje može biti posljedica upale mokraćnih puteva. Savjetujem da uradite analizu mokraće.

anonimnosepredstavljam

Pozdrav. 5.dan nakon menstruacije (znaci 11.dan ciklusa) decko i ja smo pokusali analni seks. Usao je u mene i brzo izvadio jer me je boljelo. Sve je bilo sa kondomom. Ali prije toga je stavio kondom na penis i imali smo tako "peting" kratko, samo se trljao od vaginu, nije naslonio glavic na ulaz u vaginu i slicno. Mene sad zanima, prethodno se "napalio" i naravno bilo je predejakulata i bilo je moje pljuvacke, to je prebrisao i stavio kondom, a sta ako je ostalo na stomaku ili testisima i ja sam se naginjala nakon 2 min i na stomak a i dodirivao je ulaz sa testisima. Je li moguce ikako tako da je spalo nesto na stomak i da je uslo u mene. Nije nikako svrsio u bilo kojem slucaju vec eto bilo je samo toga. I uvijek kad nesto izadje iz penisa prebrise. Kad je skinuo kondom ostatk koze koji nije bio u kondomu bio je suh. Trenutno me stomak boli tj.desni jajnik. Zasto? Je li mozda razlog tog analnog seksa ili je nestl drugo? Da li jemoguce tako ostati trudan? I ne mogu spavati od brige.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na način koji ste opisali ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Predejakulat ne sadrži spermatozoide. Jajnik često boli u vrijeme oko ovulacije.

Sur123

Postovani, Pijem pilule Naelia vec 3 mj. Sada je 13 dan aktivnih pilula 4 mj. No prosli sam mjesec imala 4 placebo pilule. Popila sam 2 te zabkravila da su ostale jos 2 i taj 3. dan popila sam 1. Aktivnu tabletu tog ciklusa. Moze li to nesto promjeniti poremetiti ili uzrokovati ovulaciju tw povecati mogucnost trudnoce?

anonimnosepredstavljam

hvala na odgovru, ali sam jos zabrniuta, jer trebala bi mi ovulacija sutra biti (neredovit mens.ciklus nekad 30 do 33 dana, zadnji put dobila 28.9.), a nemam nikakve simptome, osjetim suhocu, malo vaginalne sluzi, a svugdje citam treba biti povisen iscjedak, je li to norm sto nema povecanog iscjetka ili? je li to neki sipmtom? hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Sur123, to što niste do kraja popili placebo tablete nema nikakvog utjecaja na učinkovitost kontracepcijske zaštite.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana anonimnosepredstavljam, to nije nikakav simptom. Nema razloga za brigu. Prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

Meduza 33

Poštovani, šesti dan menstruacije (17.09.), dečko i ja smo imali peting. Ustvari, on je svojim penisom simulirao sex po mojoj vagini, ali nije ulazio unutra (nevina sam), i to je trajalo 2-3 minuta, možda i kraće. Penis mu je bio vlažan, ali nije ejakulirao u toku svega toga, čak ni kasnije. Meni je ciklus od 23-28 dana. Ne znam da li su mi to bili plodni dani. Da li na ovaj način može da dođe do trudnoće?
Molim Vas za odgovor.
Hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj načine ne može doći do trudnoće, a bili ste i u neplodnim danima.

A_n222

Poštovani doktore,

danas sam imala nezaštićeni spolni odnos, prekinuti snošaj. Dečko kaže da je izvadio na vrijeme ali nije 100 posto siguran.
Menstruaciju trebam dobiti kroz 2-3 dana, inače su mi ciklusi dosta redovni i već sada imam smeđi iscjedak koji uvijek imam netom prije menstruacije.
Zanima me kolika je šansa za trudnoću i mom slučaju?

Unaprijed Vam hvala na odgovoru.