Moguca trudnoca

kaca726

Postovani,

Danas sam imala nezastice odnos sa deckom. Odnos nije dugo traja u momentu kada smo promenili pozu nismo stigli da nastsvimo decko je svrsio malo po menii, i tu smo sve prekinuli. Prilikom brisanja primetila sam malo krv na papiru kao i gustu belicastu sluz..Pretopstavljam da je ta krv uzrok predigre koju smo imali, vise se nije pojavljivala.
Molim vas recite mi da je potrebno popiti escapelle ?

Menstruscija mi je redovna otprilike na svakih 28 dana i traiu 7 dana.
Poslednja je bila: 05.01,06.02

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom šanse za trudnoćom su veoma male. Ipak, za svaki slučaj uzmite postkoitalnu kontracepciju.

kaca726

Escaplle sam pila pre 2 mesecq, da li mozes da izazove neke nus pojave ako opet popijem?

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće su samo uobičajene nuspojave: glavobolja, mučnina, probojno krvarenje.

kaca726

Hvala puno na brzo odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu,

Majss

Poštovani doktore imala sam s dečkom nezaštićeni odnos 11.1.2019 a menstruaciju sam redovno dobila 21.1.2019 ali ta menstruacija kao i sljedeća redovna koja je došla bila je skroz rijetka i nikad nije bila prije takva pomalo na početku smećkasti iscjedak, stomak me bolio ali grudi malo manje
Molim vas recite mi može li se raditi o trudnoći? Hvala

danchyd

Poštovanje doktore! Kasnila mi je menstruacija i napravila sam tri testa-sva tri pozitivna. Zadnja menga 8.1.2019.
Na ultrazvuku se samo vidi zuto tijelo i zadebljanje maternice. Je li rano da se vidi i moze li se vidjeti na boljem ultrazvuku? Hvala!

mini025

Poštovani doktore, 12.02. sam imala peting s dečkom prilikom kojeg je on svršio. 15 minuta nakon toga me je zadovoljavao prstima međutim shvatili smo da je možda malo sperme dospjelo u rodnicu. Pošto je 12.02. bio dan ovulacije (tako je pisalo na aplikaciji za bilježenje ciklusa) ja sam nakon 2 i po sata popila Ellaone hitnu kontracepciju. Ciklusi mi inače traju 32-33 dana. Iduća menstruacija bi trebala doći 26.02. ali ja se jako plašim da bih mogla ostati trudna. Da li će Ellaone spriječiti trudnoću s obzirom da sam je popila na dan ovulacije?

pocetnik

Poštovani,

da li je istina da ejakulat muskarca ne smije da dodje u rodnicu tokom odnosa, a nakon plodnih dana kako se ne bi ponistila moguca trudnoca od kraja zadnjeg plodnog dana do naredne menstruacije? Nadam se da sam bila jasna. happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Majss, ako su nakon odnosa nastupile menstruacije u očekivano vrijeme ne radi se o trudnoći. Ako imate bilo kakve sumnje uradite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana danchyd, ultrazvučno se trudnoća može vidjeti otprilike tjedan dana po izostanku menstruacije (gestacijski mjehur). Dva tjedan po izostanku vidi se plod. Vrijednosti beta hcg-a kod kojih je trudnoća ultrazvučno vidljiva jesu iznad 1000 ij.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mini025, prema navedenom teško da bi uopće moglo doći do trudnoće. Postkoitalna kontracepcija odgađa ovulaciju, ali i remeti hormonsku ravnotežu koja je neophodna da bi došlo do oplodnje i implantacije (ukoliko je ovulacija već nastupila)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana pocetnik, ako je došlo do trudnoće, ona se ni na koji način ne može 'poništiti'.