vađenje maternice

lara1814

Poštovani,

Iam zakazan termin vađenja maternice radi mioma(2 velika 7 cm ostali manji)...u međuvremenu mi se i maternica spustila...imam 45 godina...jajnici ostaju.
Zanimalo bi me sta nakon .Koliko traje oporavak,dali se ulazi u preuranjemu menopauzu,dali se počinju dobivati kle,kakvi su spolni odnosi .razgovara sam i djelomično s operaterom o tome,ali s obzirom da oni nemaju baš puno vremena .molila bi Vas za detaljniji odgovor..puno hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nećete ući u menopauzu dokle god će Vaši jajnici lučiti hormone. Histerektomija neće utjecati na Vaš spolni život. Seksualni nagon se smanjuje kako se smanjuje razina spolnih hormona, a to ovisi o funkciji jajnika. Rana poslije operacije zarasta za tjedan dana, a oporavak traje otprilike mjesec dana - u tom periodu izbjegavajte tjelesne napore i dizanje tereta. Dobitak kilograma ovisi isključivo o unosu i potrošnji kalorija. Spolni hormoni samo 'raspoređuju' masno tkivo po tijelu. Kod žena u generativnoj dobi uglavnom u grudi i bokove, a kod muškaraca i žena u menopauzi u predjelu trbuha.

lara1814

Postovani,

Hvala Vam na odgovoru.lp

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.