Moguca trudnoca?

Darmarkus

Ja i moja djevojka imali smo spolni odnos, no prije spolnog odnosa sam ejakulirao ali ne u blizini nje, potom sam si oprao penisa, popisao se i oprao ga opet s samponom. Nakon toga smo imali spolni odnos bez kondoma. Drugi puta nisam ejakulirao(spolni odnos nije bio za vrijeme plodnih dana). To je bilo negdje u periodu od 4-10.2. Onda je 22.2 djevojci doslo jako lose ujutro zbog cega je isla u bolnicu na infuziju. To je bilo par dana prije menstruacije koja je trebala doci 3.3. Poslije bolnice nije joj vise bilo lose ili nesto u tom smislu. Danas joo menstruacija kasni vec dva dana. Da li bih mogla biti trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

Darmarkus

A nebih trebao biti zabrinuti zbog predejakulata?

Ivo Balenović, dr. med.

Predejakulat ne sadrži spermatozoide.

Darmarkus

A poslije ejakulacije ne postoji sansa da bi predejakulat sadrzao spermu?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne u dovoljnoj količini za oplodnju.

onebirdy

Postovani,
33 dan je ciklusa. Imala sam nezasticeni odnos u neplodnim danima, samo 8 dan ciklusa i 28 dan. Ciklusi su mi neredoviti, ali inace uvijek imam znakove pms-a i bolne grudi, ali ovaj mjesec ne. Znam da su simptomi trudnoce slicni kao pms tako da je iskljucujem, ali zanima me vase misljenje... hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste imali odnose, uradite test na trudnoću.

mona lisaa**

Pozdrav.
Radimo na bebi, ciklusi su mi 33-40 dana, danas je 38 dan ciklusa i jos nisam dobila, jucer mi se pojavilo kao roskasti trag na dnevnom ulosku i danas isto ujutro kasnije vise nista, vec 3 dana imam blage grceve i od jucer me uzasno bole leda da bi mogla plakati kakvi su bolovi, jel moguca trudnoca? Svakako budem pricekala jos par dana da napravim test, ali me zanima vase misljenje. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom moguće da se radi o trudnoći. Uradite test, to je jedini način da se sa to sa sigurnošću utvrdi

onebirdy

Menstruacija mi kasni 3 dana, sinoc kad sam otisla do wc-a na papiru je bilo malo blago roze krvi, odmah sam pomislila na menstruaciju i stavila ulozak, međutim jutros nista od menstruacije a na ulosku 2 tockice. Sada sam zabrinuta. Napravila bih test trudnoce ali mislim da je prerano...

M4C1

Postovani! Imala sam nezasticene spolne odnose sa deckom za vrijeme plodnih dana te je ejakulirao u mene. Nekoliko dana nakon ovulacije osjetila sam lagane grceve u maternici i imala sam bijelo rozi iscjedak dan i pol. Takoder me PMS uhvati odmah nakon ovulacije, ovaj puta su me samo grudi pocele boljeti 4 dana prije menstruacije te sam 05. i 06. imala neku tupu bol kao da cu svaki cas dobiti no to je prestalo. Sada jedino sto me grudi bole, ali su kao ispuhane i imam nekakav svjetlosmedi i bijeli iscjedak te imam osjecaj kao da curim i kao da se cerviks otvara i zatvara(ne znam kako drukcije da vam opisem pa oprostite na izrazima). Trbuh mi je napet i sada vise nemam nikakav osjecaj da cu dobiti vec samo to. Menstruaciju sam prema kalendaru trebala dobiti jucer(zadnja je bila 08.02.) te sam napravila jucer test ujutro i bio je negativan. Je li test pouzdan ili da napravim jos jedan te je li moguca trudnoca prema simptomima ili samo znak nadolazece menstruacije? Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana onebirdy, uradite test. Ukoliko ste imali nezaštićene odnose moguće da se radi o implantacijskom krvarenju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana M4C1, pričekajte još dva do tri dana, i ukoliko ne nastupi menstruacija uradite test.

onebirdy

Postovani,
Hvala vam na odgovoru. Danas mi se pojavilo oskudno tamno smeđe krvarenje i vec je nestalo. S obzirom da imam neredovite cikluse koji stalno variraju pomislila sam da je zbog poremecaja hormona ali ciklusi su mi oduvijek neredoviti a ovako nesto mi se nije nikada dogodilo. Ako mislite da bi to moglo implatacijsko krvarenje, koliko vremena bi trebalo proci od implatacije da bi test ispravno pokazao rezultat? Koji jos mogu biti razlozi oskudnog smeđeg krvarenja koji traje 2 dana? Hvala puno

trinaestica_06

Postovani,
U vreme ocekivane menstruacije pojavio se braon iscedak koji je veoma slabog intenziteta, pojavi se kada se obrisem i na dnevnom ulosku samo u tackastim tragovima. Tako je vec tri dana. Ja ocekujem da ce da krene normalno krvarenje,ali se za sada to ne desava. Posto vec jako dugo radimo na bebi zanima me da li uopste ima smisla raditi test? Da napomenem, 31. januara sam operisala polip na endometrijumu i nakon toga u februaru reguralno dobila menstruaciju uobicajenog trajanja i intenziteta.
Hvala Vam na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Test može detektirati hormon trudnoće nakon implantacije koja se dešava oko tjedan dana nakon oplodnje. Najbolje ga je raditi 5 do 7 dana nakon kašnjenja menstruacije.

onebirdy

Jutros sam napravila test i negativan je

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno se radi o hormonskoj neravnoteži. Uradite analizu hormona.