Moguća trudnoća?

Sara95

Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

I Vama.

Drugačija

Poštovani,
Inače mi ciklusi variraju 32-33 dana, svaki put godišnje bude neki dugi ciklus od 40ak dana. Prije mi je kod ciklusa bilo pravilo da me pred menstruaciju bole grudi 10 dana sad se to izmjenilo pa nekad bole 7, nekad 14 itd. Od prošlog ciklusa unazad su mi bili ciklusi :33 dana, 32, 33, 39, 30, 31, 47..
Prošla dva ciklusa sam primjetila jako puno plodne sluzi a ovaj mjesec ne, samo možda vodeni iscjedak oko vremena ovulacije. Dečko je na 14.dan ciklusa ejakuirao unutar rodnice. 27.dan ciklusa mi je bilo par kapi krvi pri brisanju, ne znam je li to možda bilo implatacijsko krvarenje. Na 23.dan ciklusa su me počele boljeti grudi da bi prije 3 dana poptupno prestale kao da je počela menstruacija i to me najviše buni. Grčenje maternice sam imala prije tri dana, jučer i danas a isto tako i bol u lijevom jajniku. Danas mi je 30.dan ciklusa a jučer ujutro i jutros mi je bazalna temperatura 36.9, ostale dane nisam mjerila, ali u prošlim ciklusima u prvoj fazi ciklusa mi je temperatura 36.3 i onda se popne u drugoj fazi. Ne znam što se događa sa mnom, izgubila sam simptome pms-a a menstruacije i dalje nema što se do sad nije događalo koliko god da je trajalo ciklus. Mene zanima jel moguća trudnoća po svemu navedenom ili neki hormonskih poremećaj. Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom, moguće da se radi o trudnoći. Savjetujem da uradite test.

Drugačija

Danas sam u 18 prokrvarila ali oskudno, nikako da krene, ne boli me ali se osjećam baš malaksalo.jutros mi je bazalna temperatura bila 36.5, a na dodir mi se čini da je grlić nisko i tvrd je. Jel se sad trudnoća može isključiti

Ivo Balenović, dr. med.

Samo ako nastupi prava menstruacija, trudnoća se može isključiti sa sigurnošću.

Kockica7

Poštovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 10.12. (inače imam neredovite cikluse) te sam s dečkom imala odnose 2.1. (zaštićeni s kondomom), 3.1. (kondom nam je pukao te sam popila hitnu kontracepciju EllaOne jer je došlo do ejakulacije u rodnicu) i 4.1. (nezaštićeni nakon kojeg sam popila još jednu EllaOne jer sam prethodnu povratila). Točno nakon 14. dana od prvog odnosa (16.1.) sam prokrvarila kao kada imam menstruaciju, obilnije nego inače s puno ugrušaka te je to trajalo 5-6 dana, odnosno do 21.1. Krvarenje su popratili svi simptomi koje imam za vrijeme menstruacije: bolne grudi (koje su me počele boljeti 5 dana od prvog odnosa), jaki bolovi i grčevi koji su trajali prva dva dana i emocionalna rastresenost koja mi je uobičajena za pms. Ono što me zabrinjava je to što su mi grudi još uvijek bolne iako je danas zadnji dan menstruacije. Da li mislite da se svejedno radi o mogućoj trudnoći ili je razlog bolnih grudi nešto drugo? Hvala Vam unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenome mislim da je u pitanju bila prava menstruacija. Ako se želite uvjeriti, uradite test na trudnoću.

iva420

Poštovani,
Imala sam više spolnih odnosa tokom noci. Bilo je za vrijeme plodnih dana. Prva 2 odnosa su bila sa prezervativom,ali bez ejakulacije. Treci odnos je poceo bez prezervativa, ali nakon par sekundi smo stavili prezervativ i nastavili s odnosom. Partner je i zavrsio u meni. Provjereni su svi prezervativi, niti jedan nije pukao niti imao rupice. Nakon treceg odnosa vise nije bilo nikakvih kontakata. Zanima me postoji li mogucnost trudnoce u ovom slucaju ili sam si samo umislila? Osjetila sam nekakvu bol prije 2 dana na podrucju desnog jajnika (pripisujem to ovulaciji) te mi se tek jucer dana bazlana temperatura podigla na 36,8, a inace je prije ovulacije do 36.5. Trebala bih dobiti menstruaciju kroz 8 dana (u zadnjih godinu dana, povisena temperatura mi bude 10,12 dana prije menstruacije). Hvala Vam unaprijed.
Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana prema svemu navedenome ne postoji mogućnost trudnoće.

Ljilja234

Poštovani ,
1.1 sam imala ne zasticeni odnos te sam nakon 12 sati popila ellaone tabletu. 13. dan od odnosa ( i 36 dan ciklusa) sam dobila krvarenje ( pretpostavljam da je to bila mjesecnica koja inace kasni), trajalo je 5 dana i bilo je malo slabijeg inteziteta nego inače. Opet radi sigurnosti sam 17 dan od odnosa napravila jedan test koji je bio negativan. Zadnjih par dana osjecam lagano grcenje maternice, ali ostalih simptoma trudnoce nemam. Prema Vasem misljenju sto bi to moglo biti te jeli potrebno napraviti jos jedan test?
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli, trudnoća je isključena.

Marusic23

Djevojka i ja smo imali spolni odnos bez zaštite većinu naše veze i nismo dosad imali problema na dan njene ovulacije imali smo spolni odnos bez zaštite i ja sam siguran da nisam ejakulirao u nju i danas mi je djevojci trebala počet menstruacija i ujutro je isla urinirat i osjetila da je nesto izašlo iz nje no to je bio veliki ugrušak krvi rekla je da je veći nego inače i danas bi trebala imat menstruaciju no ima ju samo kada se briše ništa joj ne curi po ulošku i dan prije sve ovoga iscurila joj je kao rozkasta/crvenkasta sluz i sad nismo sigurni u ništa više

Mira22

Pozdrav!

Naime imala sam nezasticen odnos 2. dan menstruacije. Inace su mi ciklusi 26-30 dana. Tokom menstruacije sam imala corona virus i menstruacija mi je trajala 2 dana nego inace. Danas je 34. dan od menstruacije i jos uvijek je nisam dobila. Zanima me postoji li razloga za brigu ili ne iako sam prije par dana osjetila PMS simptome?
Unaprijed hvala.

Teica1209

Dobra vecer!
Imam redovite cikluse (26-28 dana)
Imala sam sa deckom spolni odnos bez zastite i rekao je da misli da nije svrsio u mene ( to je bilo 16.1-tad su mi bili plodni dani), Taj dan sam popila pilulu za dan poslije EllaOne (da budem sigurna) i imala sam nuspojave glavobolja i mucnina. I evo dobila sam menstruaciju danas (30.1), trebala mi je po kalendaru doci 01.02, uranila je 2 dana.
moje pitanje je :
1.da li je to menstruacija?
2. i ako pocnem piti kontracepciju hoce li mi se poremetiti ciklus?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Marusic, neka djevojka uradi test na trudnoću. To je jedini način da se utvrdi o čemu se radi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Teica, to je najvjerojatnije normalna menstruacija. Kontraceptivi ne remete ciklus, nego naprotiv - reguliraju ga.

ei0407

Poštovani,
posljednja menstruacija bila mi je 22.12.2021.
12.1. imala sam nezasticeni spolni odnos, bez ejakulacije u mene. Svejedno sam sljedeci dan popila Ellaone tabletu. Sada mi menstruacija kasni vec 20 dana. Da napomenem, opcenito mi nisu redoviti ciklusi, no nikada nije toliko kasnila. Također, vec 8 dana su mi grudi osjetljive pa me stoga brine zasto je jos uvijek nema. Napravila sam i 2 testa za trudnocu (ne s prvim jutarnjim urinom) 25 i 26 dana od odnosa. Je li to dovoljno sigurno da nisam trudna? I je li moguce da mi je Ellaone toliko poremetila ciklus, buduci da sam ju prvi puta uzela.
Hvala na odgovoru i lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom kada su rađeni, testovi su vrlo pouzdani. Vjerojatno je tableta poremetila ciklus.

ira26

Pozdrav,
Imam pitanje. Naime, 31.01. sam popila zadnju kontracepcijsku pilulu Estal te sam zatim u petak 04.02. dobila menstruaciju (bila je obilnija sa ugrušcima) te je normalno trajala 3 dana. Ali sam jučer, 16.02. opet dobila menstruaciju koja nije toliko obilna ali je ima i nemam bolove kao inače. Odnos sa dečkom sam imala 12.02..
Ne znam da li je to sad naknadno opet menstruacija makar i nakon 12 dana od prethodne ili se radi o nekom neurednom krvarenju? da li je to možda uzrokovano prestankom uzimanja pilula ili je moguća trudnoća?
Unaprijed hvala