Moguća trudnoća?

MBM

Postovanje.Ne znam da li sam promasila temu ali imam nedoumice.Naime poslednja menstruacija mi se zavrsila 29.12.21... 10. januara sam imala nezasticen odnos i ejakulirao je unutar mene.Po kalendaru su mi bili plodni dani..Menstruacije mi nisu bas tacne..tako da ne znam da li je tacno bila ovulacija..dva sata nakon odnosa sam popila escallpe tabletu..dva dana kasnije sam dobila krvarenje koje je trajalo kao menstruacija samo slabijeg inteziteta.Osam dana nakon uzimanja tablete sam trebala dobiti menstruaciju ali nisam.Dobila sam samo to krvarenje nedelju dana pre menstruacije.Da li je to bila izazvana menstrucija zbog tablete?Racunajuci od tog krvarenja 14. februara sam trebala dobiti menstruaciju ali jos nista.Imam simptome vec nekoliko dana kao da cu dobiti ali nista..Zanima me da li postoji mogucnost da sam trudna?U tom periodu sam uzimala antibiotik,24h je tad proslo od antibiotika kad sam uzela pilulu za dan posle..da li je antibiotik mogao da smanji dejstvo?Izvinjavam se na duzem postu.Unapred hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je tableta poremetila ciklus. Savjetujem da uradite test na trudnoću, kako bi je isključili kao uzrok kašnjenja.

MBM

Hvala Vam na brzom odgovoru.Svakako cu uraditi test.Znaci moguce je ako je bila ovulacija da se za ta dva sata dok nisam popila pilulu moglo dogoditi začeće?

Ivo Balenović, dr. med.

Tableta odgađa ovulaciju, a ako je do nje već došlo remeti hormonsku ravnotežu i tako otežava oplodnju i implantaciju.

ira26

Pozdrav,
Imam pitanje. Naime, 31.01. sam popila zadnju kontracepcijsku pilulu Estal te sam zatim u petak 04.02. dobila menstruaciju (bila je obilnija sa ugrušcima) te je normalno trajala 3 dana. Ali sam 16.02. opet dobila menstruaciju koja nije toliko obilna, više kao sluz pomješana sa krvlju ali je ima i nemam bolove kao inače. Ta menstruacija je trajala 2 dana. Odnos sa dečkom sam imala 12.02 te nije ejakulirao u mene..
Ne znam da li je to sad naknadno opet menstruacija makar i nakon 12 dana od prethodne ili se radi o nekom neurednom krvarenju? da li je to možda uzrokovano prestankom uzimanja pilula ili je moguća trudnoća (makar se krvarenje javilo 4 dana poslije odnosa)?
I kako da sada računam trajanje ciklusa?
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako ste prekinuli s kontraceptivima, moguće da je došlo do ovulacije popraćene ovulacijskim krvarenjem.

ira26

Pozdrav,
Još uvijek nisam dobila menstruaciju. prekjučer (12.03.) sam imala grčeve poput menstrualnih, no menstruacije nije bilo. Imam kremast bijeli iscjedak no on nije obilan. Da napomenem, krvarenje za koje ste mi napisali da je moguće bilo ovulacijsko bilo je tamno crvene boje i sa ugrušcima. Što to znači i kada da sad očekujem menstruaciju?
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem pregled. Ovako ne mogu znati da li se radilo o ovulacijskom krvarenju ili menstruaciji.

ira26

Poštovani,
Svejedno sam napravila test na trudnoću 30 dana od odnosa, i on je negativan. Da li trudnoću mogu sa sigurnošću isključiti?
Ginekologu sam naručena tek 14.04.
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoću možete isključiti sa sigurnošću.