Moguća trudnoća

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Majajhana, vjerojatno je to zbog kontaktnog krvarenja koje je uzrokovano suhoćom rodnice.

anna122

Doktore,

Posljednja menstruacija je bila 9.-14.3.

Imam problema sa ureaplasmom i gardnerellom.
Početkom 2.mj. smo ja i partner popili sumamed i nakon toga odradili test koji je dokazao da problem nije riješen.
14.3. sam pocela koristiti Macmiror koji sam stavljala cca 6dana, a 21.3. (13.dan ciklusa) sam krenula s Doksiciklinom. 15. i 19.dana ciklusa, u vrijeme plodnih dana smo imali nezaštićen odnos metodom prekinutog snošaja. Simptome ovulacije nisam pretjerano osjetila, osim laganih grčeva 22.dana ciklusa sto sam prepisala pmsu. Uz navedeno, nedavno sam krenula piti maca kapsule zbog dosadašnjih pojačanih tegoba prilikom ovulacije. “Menstruaciju” sam dobila na 27.dan ciklusa, 4.6., popraćeno glavoboljom, boli u listovima i laganim grčevima. Problem je sto je samo svijetla krv na papiru prilikom brisanja te na ulošku, isto neznatna količina. To je trajalo svega dva dana prilikom cega nije doslo do tamne krvi kao uvijek do sada. Grudi su mi malo otečene i dalje imam lagane smetnje u maternic, ali bez ikakvog iscjetka. Planiram napraviti test, ukoliko se radi o trudnoći, je li rano da test pokaže?

Postoji li šansa da su antibiotici i ostalo utjecali na menstruaciju ili se, ipak, radi o implatancijskom krvarenju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o implantacijskom krvarenju. Uradite test na trudnoću.

Magellaniccloud

Poštovani,

postoji li šansa za trudnoćom ako smo imali nezaštićene spolne odnose 12., 13. i 19. dan ciklusa? Već par dana osjećam pritisak u desnom jajniku a menstruacija je za par dana pa sam nestrpljiva..

Hvala unaprijed,
srdačan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Šansa za trudnoćom postoji.

_makiicaaaa_

Postovani doktore, imala sam peting sa deckom.Ejakulirao je po grudima, ja sam posle nekih 10 minuta od toga otisla da se tusiram ali je sve idalje bilo mokro i lepljivo.Zanima me da li je moguce da se prilikom tusiranja sperma sa grudi slila do vagine zajedno sa vodom i da tako dodje do oplodnje, inace su mi plodni dani?.Takodje ja sam duks gde je bio ejakulat ubicila u masinu sa drugim stvarima i ukljucila posle par sati a duks je i dalje na tom mestu bio mokar od ejakulata, pa me zanima da li je moglo predji na drugi donji ves i da li postoji mogucnost trudnoce tako sto ce se sa vesa preneti u vaginu?
Zanima me i koliko sperma moze preziveti u dodiru sa vodom.
Izvinite na dugom postu i hvala unapred.

Paulina123

Poštovani,
nije mi jasno kada sam začela a moram znati otprilike barem zbog privatnih razloga a nitko mi nezna točno pomoći pa sam htjela potražiti pomoć kod vas. Nači ovako, prvi dan zadnje M je bio 21.09.2022. Menstrualni ciklusi mi traju otprilike 23-25 dana. Ja sam napravila test trudnoće 25.10.2022. i bio je pozitivan. A spolne odnose sam imala 15.09., 20.09., 29.09.2022. Svi spolni odnosi su bili nezaštićeni, a 15.09. sam imala spolni odnos kada je decko svrsio van i nakon toga se dobro obrisao i bio je opet spolni odnos i ponovo je svrsio van mene drugi puta pa mislim da tada nije bilo moguce zatrudniti. Pa tražim pomoć od vas jer sam na sto muka i više neznam koga bih zatražila za pomoć. Uglavnom, mene zanima sada vaše mišljenje kada sam ja začela po vašem mišljenju iz iskustva. I dali je to moglo biti 15.09., makar je svrsio van svaki puta ali ne moze se znati, neznam uglavnom ja ali se nadam da nije bilo 15.09. to. I jos sam poslje toga imala menstruaciju. Eto to je moje pitanje za Vas...pa ako bi bilo moguce da mi pomognete bila bih vam jako zahvalna.

Paulina123

Poštovani,
nije mi jasno kada sam začela a moram znati otprilike barem zbog privatnih razloga a nitko mi nezna točno pomoći pa sam htjela potražiti pomoć kod vas. Nači ovako, prvi dan zadnje M je bio 21.09.2022. Menstrualni ciklusi mi traju otprilike 23-25 dana. Ja sam napravila test trudnoće 25.10.2022. i bio je pozitivan. A spolne odnose sam imala 15.09., 20.09., 29.09.2022. Svi spolni odnosi su bili nezaštićeni, a 15.09. sam imala spolni odnos kada je decko svrsio van i nakon toga se dobro obrisao i bio je opet spolni odnos i ponovo je svrsio van mene drugi puta pa mislim da tada nije bilo moguce zatrudniti. Pa tražim pomoć od vas jer sam na sto muka i više neznam koga bih zatražila za pomoć. Uglavnom, mene zanima sada vaše mišljenje kada sam ja začela po vašem mišljenju iz iskustva. I dali je to moglo biti 15.09., makar je svrsio van svaki puta ali ne moze se znati, neznam uglavnom ja ali se nadam da nije bilo 15.09. to. I jos sam poslje toga imala menstruaciju. Eto to je moje pitanje za Vas...pa ako bi bilo moguce da mi pomognete bila bih vam jako zahvalna. I samo jos, da li postoji mogucnost da sam zatrudnjela 15.09.?

Luna103

Poštovani,

Rodila sam 18.8.2022. Iskljucivo dojim cijelo vrijeme. Prvu menstruaciju sam dobila 24.12.2022. i nakon toga nista. Imali smo nezaštićeni spolni odnos 20.1.2023. Radila sam test na trudnocu 1.2.2023. s prvim jutarnjim urinom i test je bio negativan.
Da li je potrebno test jos ponavljati i kada? Je li moguće da je bio lazno negativan i da je bilo prerano. Je li normalan toliki izostanak menstruacije uz dojenje?

Zahvaljujem na odgovoru i lp.

Hana89

Postovanje, imala sam ne zasticeni odnos s muzem 15 januara kasnije sam dobila men, 19 januara mi je prekinula men, a 18 januara sam imala ovulaciju. 21 januara sam imala opet ne zasticen odnos da li je moguce da je doslo do trudnoce ? Sa prvim djetetom sam ostala trudna iza men, imala sam 17 aprila prekinulo 22 aprila a 23 aprila sam imala nezasticen odnos. Hvala na odgovoru

Morticia

Postovani,

8 godina sam bez prestanka pila Microgynon kontraceptivne tablete i ovaj mjesec sam napravila pauzu.
Zadnju mjesecnicu sam imala 12.1, nezasticen seksualni odnos 2.2. a danas 10.2. sam uradila test na trudnocu i negativan je.
Mjesecnicu jos nisam dobila a s obzirom da je ovo prvi mjesec da ne pijem kontraceptivne, nisam sigurna da li mi je bez njih ciklus 28 dana.
Da li je bilo prerano za test i koje su sanse za trudnoćom?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Rachida

Poštovani, inače imam povremeno neredovite menstruacije, te mi ciklus traje 27-33 dana. 15 dana ciklusa imala sam zaštićeni odnos, bez ejakulacije, kondom je bio čitav. Sada je 37. dan, a menstruacija još nije stigla. Prije nekoliko dana mi se pojavila upala Bartolinijeve žlijezde, a ona je još djelomično otečena. Radila sam dva različita testa na trudnoću jučer i danas i negativni su. Pretpostavljam da mogućnost trudnoće mogu odbaciti?
Postoji li mogućnost da je menstruacija izostala zbog upale? Također sam bila u proteklih mjesec dana pod velikim stresom zbog bolesti djeteta, te posla.
Zahvaljujem se unaprijed.