Moguća trudnoća

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana TomaSh, to je najvjerojatnije nuspojava tablete.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani AlbertL, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Alekses199, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Pozdrav, poslednju menstruaciju sam dobila 21.02 (4 dana ranije) zadnjih godinu dana imam redovne menstruacije. Ovog meseca, danas vec 26, meni kasni. Imala sam odnose sa dečkom ovog meseca, ejakulacija je uvek bila van, u to smo sigurni, samo sto smo uvek u pocetku nekih 2-3 minuta imali odnos bez zaštite, a nakon toga stavili i nastavili sa odnosom. Dva puta (dva dana) smo ponavljali odnose, s’ tim sto je izmedju dva odnosa proslo par sati, i decko se jednom (prvog dana) tuširao nakon odnosa, a drugog puta samo oprao i obrisao. Da li postoji mogućnost trudnoće?

bobobobobobo

Poštovani doktore,

dobila sam (ono što valjda mislim da je) menstruaciju čak 8 dana prije vremena, odnosno, na 20. dan ciklusa. Počela je u subotu, bila je nešto oskudnija nego inače, i završila je danas, odnosno, još ima malo rozog i smeđeg traga kod brisanja, međutim, nema prave menstruacije. Jučer i prekjučer je bila jarko do tamno crvena, imala je i grudice i sluz u sebi, relativno normalna ali oskudnija nego inače. Dakle, dva dana je bila relativno normalna, crvena, i danas, na treći dan, je skoro pa potpuno stala i postala roskasto- smeđa.
Danas sam napravila test, negativan je, ali možda je još rano za otkrivanje (menstruaciju bih trebala dobiti za cca. 6 dana). Uzela sam clearblue koji ima mogućnost ranog otkrivanja i napravila test s prvim jutarnjim urinom.
Ono što me buni je što su mi zadnjih tjedan dana grudi bile bolne i natekle, međutim, kad sam počela krvariti, prestalo je. Danas više uopće nisu bolne ni natečene.
Je li moguće da sam trudna, zaista ne razumijem što se događa?
Imala sam i gripu prije 2 tjedna, prošli tjedan sam imala i nekoliko proslava pa sam pila alkohol više nego uobičajeno.
Ciklusi mi nikad nisu kraći od 27 dana, uglavnom su dulji- 27-30.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Prob, prema navedenome ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana bobobobo, test je isključio trudnoću. Ako se želite uvjeriti savjetujem pregled.

Anaaaaaaaa246

Pozdrav,
Imam 18 godina i imala sam prvi odnos s partnerom. Po datumima u aplikaciji koju koristim pise da je neplodan dan.. ali neznam kako to funkcionira. Zadnju menstruaciju sam imala od 25.2-2.3 a prvi spolni odnos imala sam 13.3. Prvi put je “usao” u mene par puta brz zastite (kondoma)a nakon smo koristili zastitu te je svrsio u meni s kondomom, kasnije smo pogledali ima li kakvih ostecenja na kodnomu i nije bilo. Jos par puta se dogodio odnos u mijesecu ali prema kalendaru to su sigurno bili neplodni dani. Jako sam zabrinuta jer sam trebala dobiti menstruaciju prije 6 dana. Nikada prije nisam pratila menstruacije jer nisam ni imala odnose. Strah me napraviti kucni test. Sto vi mislite kolika je mogucnost trudnoce? Zadnja dva dana sam izgubila apetit i pod stresom sam.. takoder imam osjecaj da se brzo umaram i brze mi srce lupa.. cesto idem na wc jer puno pijem vode i cajeva. Kolika je mogucnost trudnoce?

Joxxy3

Zdravo!
Imala sam odnos pocetkom marta par dana nakon zavrsetka menstruacije i tada nisu bili plodni dani. Odnos smo praktikovali sa zastitom i ejakulacija vani. Provjerili smo kasnije kondom nije pukao. Medjutim menstruacija mi kasni 4 dana vec iako imam bijelo pranje i grudi me bole na dodir a i tvrde su. Ponekad me zažiga stomak u donjem dijelu kao pred menstruaciju ali se nista ne desava. Da li ima razloga za brigu?

cutesss0101

Dobar dan, samo da napomenem da nemam redovne seksualne odnose. Desavalo mi se da mi posle skoro svakog seksa kojeg nemam redovno (razlika pola godine) menstruacija kasni po nekoliko dana. Jednom je kasnila do 10 dana. Sada mi se to desava ponovo. Imala sam poslednju menstruaciju 25.02 ciklus mi traje 28 dana. Imala sam nezasticen odnos sa deckom, nije ejakulirao u mene, veoma smo pazili. Ejakulirao je izvan mene u to smo oboje sigurni. Niti je bilo pre toga ejakulacije dok je bio u meni. Imam povecani sekret, sto i obicno imam pre menstruacije. Povecan sekret traje vec nekoliko dana. Kad kad imam blage bolove u stomaku kao da me neko ubode.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Aaaaaaaaaaaaaaa246. prema navedenom, trudnoća nije u pitanju. Moguće da je stres uzrokovao problem s ciklusom. Ipak, savjetujem da uradite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Joxxy, prema svemu navedenom, trudnoća ne bi trebala biti razlog kašnjenja menstruacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana cutesss, prema navedenom, trudnoća nije u pitanju. Ipak, savjetujem da uradite test.

Majajhana

Poštovani, poslednja menstruacija je bila 28.02..31.03 sam imala na papiru malo krvi od tada ništa, dobijam od 28-32 dana a sada ništa.. Odnos sam imala 27.03 ali to isključujem. Da napomenem da nemam stitnu pijem letrox i imala sam jako veliki stres. Sta da radim smem li sama uzeti nešto? Grudi me bole i jajnici

cutesss0101

Postovani, gore sam navela svoj problem. Predlozili ste mi da uradim test i jesam. Malo pre sam uradila dva testa za trudnocu prvim jutarnjim urinom i pokazali su negativno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Majajhana, poremećaj u radu štitnjače, kao i stres mogu utjecati na menstruacijski ciklus.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana cuttesss, trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću.

Roza123

Poštovani doktore
Zadnju menstruaciju sam imala 07.03.2022.
Suprug i ja radimo na bebi te smo imali nezaaštićene spolne odnose 12.03,13.03,18.03 te 19.03. Oko 28.03. je krenula bol kao pred menstruaciju, grčevi u donjem dijelu trbuha. Međutim, imala sam i osjećaj mučnine. Od 12.3-15.03 sam osjećala laganu bol pri odnosu, i lagano peckanje tijekom mokrenja(poslije se nije nastavilo).02.04. sam uradila test na trudnoću koji je pokazao svijetlu, ali vidljivu crtu te sam u ponedjeljak 04.04. ponovila test koji je također ukazivao na trudnoću. Ono što me brine je što i dalje imam bol sličnu menstrualnoj, a ponekad se bol javlja samo s lijeve ili desne strane donjeg dijela trbuha. Također, grudi su malo osjetljivije i osjećam češći umor, a danas 05.04. mi se pojavio smeđi iscjedak(koji se nastavio). Uz to me cijela leđa bole. Ispričavam se na dužem postu, gin. mi je na godišnjem pa bih bila zahvalna na vašem mišljenu.
Zahvaljujem.

Majajhana

Hvala na odgovoru. Jos jedno pitanje isto mi se dešava posle odnosa malo kroz sekret sukrvica da li je to suvoca vagine ili nešto dr? Da napomenem od operacije štitne veliki pad libida

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Roza, to su sve uobičajeni simptomi rane trudnoće, važno je da nema jačeg krvarenja. Ako se javi krvarenje, javite se u hitnu službu.