Mogućnost trudnoće

Green49

Pozdrav,
posljednju menstruaciju imala sam od 20.3. do 24.03., ciklusi su mi redoviti, svakih 28 dana, takvi su mi od prvog odnosa, ranije su znali biti dulji od 30-ak dana. Bila sam kod ginekologa u 11.mj prošle godine i viđeno mi je par malih cista prvog stupnja na jajniku (do tog posjeta ginekologu još nisam imala odnose) i tada su mi ciklusi bili dulji i ovulacija mi je znala izostati, rekao mi je da je moguće da se to još može ponoviti. Imala sam odnos 03.04. (nezaštićeni) na dan ovulacije, sigurni smo da nije bilo ejakulacije u rodnicu, ali postoji mogućnost da je iscurio predejakulat. Danas sam trebala dobiti menstruaciju, imam sve znakove kao i inače, bolovi u donjem dijelu trbuha, bolne grudi, no nije se još pojavila. Zanima me postoji li mogućnost za trudnoću i je li pametno sutra napraviti test? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli mala je šansa da se radi o trudnoći. Ipak, za svaki slučaj učinite test s prvim jutarnjim urinom. Obzirom na vrijeme koje je prošlo od odnosa test bi trebao pokazati rezultate sa 100% sigurnošću.

Green49

Napravila sam test, ali ne s prvim jutarnjim urinom, već drugim i test je negativan. Postoji li razlog za zabrinutost? I dalje imam sve simptome za menstruaciju kao i inače.

Korisnik555

Pozdrav, dečko i ja smo imali odnos 26.3, a meni menstruacije započinje inače od 13-16. Imali smo to samo jednom i koristili smo zaštitu te je on izvadio na vrijeme. Kondom nije bio puknuti. Menstruacije mi kasni, malo sam pod stresom zbog ispita, putovala sam nedavno. Jel postoji mogućnost trudnoće?

aastrophel

Pozdrav. Dakle, cura i ja smo imali nezaštićen spolni odnos prije 15ak dana bez zaštite, nije bila u plodnim danima i nije došlo do ejakulacije. Zadnja 3 dana ima užasan svrab, i čitajući po internetu piše da je svrab moguć u trudnoći. Menstruacija bi trebala biti 25.4. pa me samk zanima imamo li razloga za brigu i što bi mogao biti uzrok svraba. Hvala

Green49

Danas sam dobila menstruaciju, s kašnjenjem od 2 dana. Je li sad sigurno da nisam trudna a obzirom i na negativan test?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Green, obzirom na vrijeme koje je prošlo test je siguran.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Korisnik, prema onome što ste naveli, ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani aastrophel, svrab je najvjerojatnije uzrokovan gljivičnom upalom. Savjetujem neki od vaginalnih antimikotika.

Green49

U redu, hvala na odgovoru.

dunja.dunja

Zadnji ciklus mi je od 30.4.-4.4. i oni kod mene nisu redovni (PCOS) Odnose sa kondomom sam imala na ove datume (5.4 pa 6.4 i 7.4 i onda 9.4) dakle partner nije svršio u mene i kondom nikad nije pukao provjeravali smo dodatno. Od 14.-15. sam imala gusti bijeli iscjedak, 15. i 16.4 sam imala iscjedak sa nekakvim smeđim komadima i 17.,18 i 19.4 imam nekakav bijeli ljepljiv iscjedak. Postoji li mogućnost trudnoće ili je poremećaj hormona? Tnx na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji mogućnost trudnoće.

dunja.dunja

Po svim ovim datumima ja danas opet imam osjećaj vlažnosti dolje i bezbojno je i pipala sam grlić je poprilično visoko gore čak ga ne mogu dohvatiti. Evo počele su me lagano boljeti grudi. Što bi ona bio onaj smeđi iscjedak što sam pitala, alo je sad proziran i ako je sad ovulacija, stvarno mi nije jasno. Trebam li brinuti da stvarno nije trudnoća u pitanju?

Ivo Balenović, dr. med.

Savjetujem da učinite test na trudnoću. Tako ćete se 100% uvjeriti da se ne radi o trudnoći.

dunja.dunja

Ovo je slika sa ultrazvuka od datuma koji je tu naveden.
Možete li mi reći što se na njemu sve vidi jer mi ginekolog nije rekao, i što bi bilo ovo što sam zaokružila?
Čekati ću menstruaciju jer su mi svi rekli da po ovome što sam napisala ne postoji mogućnost trudnoće.
Hvala lijepo na svim odgovorima i oprostite na smetnji.

SLIKA: https://imgur.com/Hau5vpt

Ivo Balenović, dr. med.

Teško je reći bez nalaza u realnom vremenu, ali vjerojatno se radi o endometriju (sluznica maternice)

dunja.dunja

Znači, nije trudnoća ili nekakav rak?
A ovi crni krugovi, jesu to jajnici sa cistama kao pcos ili?

Ivo Balenović, dr. med.

Nije trudnoća niti rak. Jajnici su policističnog izgleda.

dunja.dunja

Poštovani doktore,

danas mi se pojavio bijelo/proziran iscjedak koji mogu razvući pod prstima. Znači li to da su oni prvi znakovi ovulacije bili lažni jer opet se par dana osjećam vlažnije dolje?

Ivo Balenović, dr. med.

Takav iscjedak je karakterističan za ovulaciju.