Mogućnost trudnoće

Malena812

Poštovanje doktore. Imam jedno pitanje za Vas. Na dan ovulacije 14.2 imala sam nezaštićen odnos, uz metodu prekinutog snošaja. Sljedeću menstruaciju sam dobila 28.2 i trajala je sasvim normalo 6 dana, obilna sa ugrušcima kao i svaki put. Ponovno sam imala nezaštićen odnos u vrijeme plodnih dana (prekinut snošaj) i dobila m. 21.3 koja je trajala 5 dana. Zatim sam par dana povračala i imala temperatu uz bolove s lijeve strane stomaka par dana. Ponovno odnosi u vrijeme plodnih dana (prekinut snošaj), i trebala sam dobiti 22. ali nisam. Kasni mi već 6 dana. Imam bolove u stomaku, pojačan apetit, mučnine (slabije) u toku dana, nadutost, bolne grudi i čudno se osjećam. Zanima me mogu li napraviti test i postoji li mogućnost da sam ostala trudna u februaru, jer sam čitala da neke žene imaju krvarenja prvih par mjeseci? Ali s obzirom na obilnost i ugruške ja mislim da ne, no svejedno me zanima vaše mišljenje. Hvala Vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom u februaru sigurno niste ostali trudna. Možete učiniti test na trudnoću več sutra s prvim jutarnjim urinom iako su šanse za trudnoću minimalne.

Anchy88

Pozdrav, prije mjesec+ dana sam imala kirurski pobacaj u 9om tjednu trudnoce. Taj isti dan su mi ugradili bakrenu spiralu. 2ipo tjedna nakon pobacaja sam imala odnos. Jucer sam napravila test, obicni i digitalni clearblue. Obicni je pokazao jako jako jako blijedi plusic, jedva vidljiv, a digitalni je pokazao da sam trudna 1-2 tjedna. Sad me zanima je li moguca nova trudnoca ili su hormoni od prethodne jos prisutni?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Ttudnoća uz spiralu je moguća. Postoji mogućnost izvanmaternične trudnoće, stoga se što prije javite liječniku radi daljnje obrade.

dunja.dunja

Zadnji put sam dobila 30.3 i trajalo je do 5.4. ali tragova krvi sam imala i 5.4. i 6.4.
10. i 11. se pojavio kremasti bijeli iscjedak koji se do 15. pretvarao u proziran.
15.4. i 16.4. imala sam tragove krvi kad bi se obrisala.
Nakon toga 17.4, 18.4, 19.4. bijeli rastezljivi iscjedak.
Od 21.-26. je iscjedak postao bijeli i ljepljiv pod prstima.
Onda se 27. pojavio proziran rastezljiv.
U subotu 28.4 sam navečer primjetila tragove krvi.
Tako je bilo i jučer 29.4. i navečer kad sam se obrisala bilo je dosta svijetle krvi sa komadićima.
Stavila sam uložak i jutros kad sam se probudila opet ničega nije bilo, samo kad se obrišemn.
Grudi su mi natekle tj. dosta su tvrde, jučer sam bila živčana.
Odnose sam sa kondomom i svršavanjem vani imala 4.4. 6.4 7.4 i 9.4. i od tad nisam.

Znači li ovo krvarenje da dolazi menstruacija?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

To krvarenje najvjerojatnije znači početak menstruacije.

sluzbeno

Poštovani, nakon pranja ruku, na kojima je bilo sperme, samozadovoljavala sam se.
Da li je pranje ruku bilo dovoljno? Da li je na taj način moguća trudnoća?
To sam uradila u plodnim danima, dobijam na 25, 26 dana... a, još uvek nemam neke simptome, ni grudi mi nisu natečene...
Zabrinuta sam.
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pranje ruku je dovoljno. Sigurno nije ostalo dovoljno spermatozoida sposobnih za oplodnju.

Lilili12345

Poštovani,

zadnju menstruaciju sam imala od 26.2.do 2.3. Nakon toga još nisam dobila. Koristim kontracepcijske pilule zbog sindroma policističnih jajnika no nekoliko sam ih preskočila. Zbog straha od trudnoće napravila sam dva testa. Jedan prije tjedan dana i drugi jučer. Oba su bila negativna. Zadnjih tjedan dana imam bolne grudi te prozirno-bijeli iscjedak. Ponekad osjetim bolove u desnom jajniku. Postoji li svejedno mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje koriste kontracepcijske pilule menstruacija ponekad može izostati. Budući da su testovi negativni sigurno se ne radi o trudnoći.

dunja.dunja

Poštovani doktore, bolujem od sindroma policističnih jajnika, čekam menstruaciju da krenem piti Diane 35. Zadnju menstruaciju sam imala 30.3-5.4.
Nekakva čudna krvarenja su mi se pojavila kad se obrišem 15.4. i 16.4 i onda opet 28.4. i 29.4. prvi kao dan bi bila crvena krv, a onda smeđa.
Zadnji odnos sam imala 9.4. prije toga.
Uvijek koristimo kondom i dečko nikad ne svrši u mene.
Napravila sam PrimaTest sa prvim jutarnjim urinom 4.5. na 35. dan ciklusa i test je bio negativan.
Trebam li ponoviti test ili da još čekam menstruaciju? Danas mi je 47 dan ciklusa.
Ne znam što da radim jer mi je sestra od ginekologa rekla da je to sve jer imam policostične jajnike, da čekam menstruaciju i krenem piti tablete kad dobijem.
Danas su me intizevnije počele boljeti grudi i tvrđe su na dodir.
Pokušavala sam pratiti iscjedak ovaj mjesec, ali prema svemu sudeći kod mene je to ne moguće jer je jedan dan proziran rastezljiv, drugi dan ljepljiv, treći dan opet mokar i tako u krug. Pokušala sam i sa provjerom položaja ciklusa. Već nekoliko puta je bio nizak, pa se opet digne, pa se opet spusti i tako već 47 dana.
Hvala na odgovoru, lijep pozdrav.
Dakle, trebam li ponoviti test ili da čekam još? Da napomenem, prošli ciklus je trajao 54 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći. Smetnje koje navodite su posljedica policističnih jajnika za što ste dobili odgovarajuću terapiju. Pričekajte menstruaciju i tada krenite s terapijom ili se javite liječniku da Vam propiše terapiju kojom će potaknuti krvarenje.

Marina26

Poštovani,
Zanima me kolike su sanse za trudnocom u slijedećoj situaciji. Naime, 29.5 sam dobila menstruaciju i trajala je do 5.5. Naglasila bih kako sam 15.12.2017. prestala piti yaz u da su mi od tada ciklusi izrazito ne redoviti morala sam dva puta piti tablete za poticanje menstruacije tako sam i dobila zadnju menstruaciju. E dakle 17. 5 imala sam odnos sa zastitom pa samo stali da provjerim da li je kondom obukao i nije nakon toga smo uzeli novi kondom i nastavili. Provjerila sam i taj kondom nije ni on puko. partner je cca 5 minita nakon sto smo prestali s vaginalnim odnosom svrsio vani. Zanima me da li je zastita dobra ili trebam tabletu za dan poslije s obzirom da sam 5 godina pila yaz ovo mi je sve sada novo pogotovo jer me znam kada menstruacija treba doc. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe za tabletom, zaštita je potpuna.

dunja.dunja

Poštovani doktore, pisala sam vam već više puta... Ovo sam napisala zadnji put:

'' Poštovani doktore, bolujem od sindroma policističnih jajnika, čekam menstruaciju da krenem piti Diane 35. Zadnju menstruaciju sam imala 30.3-5.4.
Nekakva čudna krvarenja su mi se pojavila kad se obrišem 15.4. i 16.4 i onda opet 28.4. i 29.4. prvi kao dan bi bila crvena krv, a onda smeđa.
Zadnji odnos sam imala 9.4. prije toga.
Uvijek koristimo kondom i dečko nikad ne svrši u mene.
Napravila sam PrimaTest sa prvim jutarnjim urinom 4.5. na 35. dan ciklusa i test je bio negativan.
Trebam li ponoviti test ili da još čekam menstruaciju? Danas mi je 47 dan ciklusa.
Ne znam što da radim jer mi je sestra od ginekologa rekla da je to sve jer imam policostične jajnike, da čekam menstruaciju i krenem piti tablete kad dobijem.
Danas su me intizevnije počele boljeti grudi i tvrđe su na dodir.
Pokušavala sam pratiti iscjedak ovaj mjesec, ali prema svemu sudeći kod mene je to ne moguće jer je jedan dan proziran rastezljiv, drugi dan ljepljiv, treći dan opet mokar i tako u krug. Pokušala sam i sa provjerom položaja ciklusa. Već nekoliko puta je bio nizak, pa se opet digne, pa se opet spusti i tako već 47 dana.
Hvala na odgovoru, lijep pozdrav.
Dakle, trebam li ponoviti test ili da čekam još? Da napomenem, prošli ciklus je trajao 54 dana. ''

Danas mi se na 49 dan ciklusa pojavio nekakv opet proziran rastezljiv iscjedak, no sinoć mi je cervix bio mrvicu niži nego prethodnih dana.
Ja iskreno ne znam što da ja mislim zbog ovog svega.
Razmišljam da odem opet kupiti test jer ovo me sve ubija i pod jako sam velikim stresom.
Znači, radila sam test na 35 dan ciklusa i to je bilo skoro 22 dana nakon odnosa, bio je negativan.
Od tad se jesmo još par puta seksali, ali dečko nikad nije svršio, doslovno nije ni svršio, a kamo li u mene.
Imao je svaki put kondom.
Jako smo uplašeni.

Da radi test sutra opet? Da se javim u ponedjeljak ginekologu ako ne dobijem jer će mi to onda biti u ponedjeljak 52 dan ciklusa. Danas je već 50 da menstruacije ni na vidiku. Osjećam s vremena na vrijeme kao nekakvo malo škakiljanje odnosno kao da me malo zaboli jajnik i grudi mi malo jesu tvrde, malo nisu. -.-

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći nego o hormonskom disbalansu. Javite se Vašem liječniku.

Marina26

Poštovani,

zahvaljujem se na prijašnjem odgovoru ali imam još jedno pitanje. Sinoc odnosno sa 19.5 na 20.5 imala sam spolni odnos sa zastitom. Nakon odnosa sam provjerila da li je zastita cijela tj da nije kondom pukao i nije a partner je "zavrsio" vani. No, ono sto mene brine je slijedece: prilikom odnosa me u jednom polozaju jako boljelo na lijevoj strani trbuha ( valjda jajnik ? ne znam) te smo promijenili polozaj no kada bi odnos postao grublji morali smo stati ili opet promijeniti polozaj. Nakon odnosa primjetila sam malo krvi na donjem vesu nisam sigurna da li je to još od predigre ili nakon sto sam se obukla poslije odnosa.Jutros sam primjetila samo malu malu kap nisam sigurna da li je krv. Što se tice boli danas ujutro kada sam se probudila osjecala sam i dalje blagu bol u tom navedenom lijevom dijelu trbuha. Naglasila bih kako nisam imala odnose 5 mjeseci tj ovo je drugi put nakon te pauze od odnosa, prvi put kada sam imala bilo je prije par dana kada sam Vam pisala. Mozete li mi reci o cem se radi? Odnos je bio grublji pa ne znam što da mislim? Pretpostavljam da trudnoca nije, no o cemu se radi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća sigurno nije. Vjerojatno je došlo do kontaktnog krvarenja prilikom odnosa zbog mehaničkog oštećenja sluznice. Ukoliko bolovi ne bi prestali savjetujem da se javite liječniku.

Marina26

Poštovani, hvala na odgovoru bol je prestala. Danas sam ucila tamniji iscjedak ne potpuno smedi ali nesto između smedeg i zutog. Da li je to normalno? Oprostite na tolikom broju pitanja

Col3

Postovanje !

Imam redovite menge (28dana). Mengu sam imala 31.3-5.4, imali smo nezasticene odnose 7i8.4, te 11i12.4.
Ali menga je dosla na vrijeme.
Zatim iduca menga je bila od 28.4 do 3.5, a nezasticene odnose smo imali 8,9,11,12i13.5.
Test sam napravila u petak 18.5 i pokazao je pozitivno dvije tamne linije. Danas sam ponovno napravila, i negativan je.
Mengu trebam dobiti u petak 25.5.
Dali postoji mogucnost trudnoce ?? Hvala !!