Smeđi iscjedak

Nora1234

Pozdrav.
Ovaj mjesec menstruacija mi je kasnila skoro tjedan dana ( najvjerovatnije zbog stresa). Trajanje menstruacije je bilo uobičajeno, četiri dana., no pet dana nakon što je menstruacija završila pojavio mi se smeđi iscjedak koji nije obilan. Zanima me da li je to uredu i normalna pojava? Samo da napomenem da sam prije mjesec i pol dana obavila redoviti ginekolođki pregled te papa test ( sve je bilo uredno).
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o postmenstruacijskom krvarenju zbog produljenog djelovanja žutog tijela (progesterona).. Ukoliko bi se ponavljalo može se liječiti uzimanjem progesterona kroz 10 do 12 dana u drugoj fazi ciklusa.

kiki02

Poštovani,
Imam redovite menstruacije 28-31 dan (3 puta je menstr dosla 34 dan ciklusa). Imam 21 godinu i redovite spolne odnose (plodni dani- kondom, dani prije menstruacije- bez ali ejakulacija vani). Uglavnom kad mi stize menstruacija imam bolove u donjem dijelu trbuha i grudima. Danas mi je 33 dan ciklusa, imam lagane bolove dole, ne bole grudi i jaako slab smedi iscjedak 2 dana. U zadnja tri mjeseca skinula sam 5kg ali mislim da to nije razlog. Da li bih se trebala zabrinuti?
Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o slabijoj funkciji žutog tijela i zbog toga neposredno prije menstruacije nastupa oskudno krvarenje. Liječi se (ukoliko je potrebno) primjenom gestagena u drugoj fazi ciklusa.

kiki02

Može li zbog tog menstruacija potpuno izostati? Pošto nemam ni simptome pmsa. Da li je potrebno napraviti test? Nije mi se to nikada do sada desilo pa sam zabrinuta.

Ivo Balenović, dr. med.

U tom slučaju menstruacija ne izostane, nego se javi oskudno krvarenje par dana prije nego nastupi menstrualno krvarenje. Za svaki slučaj uradite test na trudnoću.

kiki02

Tako je i bilo. Došla je menstruacija jučer.
Puno hvala, lijepi pozdrav. happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Pozdrav.