Mogućnost trudnoće???

sluzbeno

Poštovani doktore,
Zanim me da li na sledeći način mogu da ostanem trudna?
Naime, dečko je dirao svoj polni organ na kom je bilo samo sluzi i onda je rukom zadovoljavao mene, čak je nekoliko puta jako prstom pritisnuo himen, i zabolelo me je.
Tek posle toga je ejakulirao. I posle tog me nije dodirivao.
Jako sam zabrinuta. 15. treba da dobijem, danas je 11. a ja još nisam dobila i ako uvek dobijam ranije, čak nemam ni simptome pms-a.
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način ne postoji mogućnost trudnoće.

Jasminaaaa

Poštovani, zadnju menstruaciju imala sam 3.5. te sam tog istog dana imala i prvi spolni odnos. Koristili smo zaštitu, a kondom nije ni pukao ni skliznuo. Naime u ponedjeljak i utorak (6.5/7.5.) imala sam mučnine te također u subotu (11.5.) . Ciklusi su mi redoviti i znaju varirati 28-29 dana i sljedeća bi trebala doći tek 25.5. Mislim da sam također imala i ovulaciju 11.5. - smatram zbog sluzi, ali nikad nemam nikakve nuspojave. Zanima me je li uopće moguća trudnoća ili su mi mučnine samo zbog stresa i zabrinutosti i je li prerano uzeti test za trudnoću? Hvala puno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Mučnine su posljedica nečeg drugog (najvjerojatnije problemi s probavom ili enteroviroza)

tea_0507

Poštovani,

Imam redovite seksualne odnose uz korištenje prekinutog snošaja i partner je siguran kako nije ejakulirao nijednom.
Menstruaciju sam trebala dobiti 27.4 no nije dosla, stoga sam se javila ginekologici koja me uputila da napravim test za trudnoću, i napravila sam ga te je bio negativan.

Nakon obavljenog ultrazvuka konstatirala je da je maternica oljustena i da je lijevi jajnik spreman za ovulaviju i prepisala mi je Duphaston tablete
. Pijem dvije na dan već 8.dan no menstruacije nema i nema naznake da će doci.

Dali je moguce da je test za trudnocu bio pogresan?? Ili sto bi jos moglo biti?

Hvala Vam na utrošenom vremenu i odgovoru.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija će nastupiti nakon završene terapije Duphastonom.

darko12345

Postovani,
Imao sam odnos s djevojkom na 28.dan njenog ciklusa, koristili smo zastitu ali je pri ejakulaciji (izvan nje) ejakulat iscurio iz kondoma (na dnu), a ne sjecamo se je li odmah nakon toga imala kakav kontant s penisom
Mjesecnica joj kasni vec 4 dana i pod stresom je zbog toga, smatrate li da je moguca trudnoca?
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

Em0608

Postovani, imam neredovite cikluse. Men sam imala 04.04 urednu. Poslije toga sam dobila 10.05. U trajanju od 3 dana i bila je oskudna. Danas mi je 9 DC i vec par dana osjećaj mučninu čim se probudim, smanjen mi je apetit, stalno mi se spava, i imam bolove u donjem dijelu ledja i lagane grčeve u stomaku kao da će ponovno uslijediti menstruacija. Jutros sam uradila test na trudnoću i negativan je, a jučer LH test koji je također negativan. Interesuje me Vaše mišljenje
Lp

krukavin

Poštovani, zadnja tri mjeseca pokušavam zatrudnjeti. Čitajući upite i vaše odgovore zaključila sam da imam šanse da sam trudna (napravila sam kućni test na trudnoću koji je ispao negativan, zadnja menstruacija m je kasnila 3 dana i bila je 2 dana kraća i obujmom puno slabija nego inače, ovaj mjesec mi kasni, za sada 3 dana). Što se tice ranih simptoma, osiječam da mi jako smetaju miris,i pogotovo začini, čak sam dva dana i povraćala, imam svakodnevne vrtoglavice, jako mi se spava (važno je reći da bolujem od multiplaskleroze pa su ovakve stvari za mene dosta normalne samo mi se sada čine intenzivnije), prsa su mi čudna- bolna ali kao da su ispuhana, vid mi se čini mutniji nego inače i svakonevno me uhvati kao jaka migrena u području slijepoočnce i nakon par sekundi me pusti. Znam da ću jedini točan odgovor dobiti kad odem kod doktora i naprvim test- što i budem odmah u ponedjeljak, ali sam vas htjela pitati koja je procedura ako u međuvremenu dobim menstruaciju. Da li u tom slučaju mogu svjedno kod liječnika napraviti test na trudnoću ili će me liječnik blijedo pogledati i poslati doma? Inače su mi čitav život menstruacije redovite skoro u sat, nedavno smo partner i ja napravili velike sistematske preglede i sve nam je u redu, . Puno hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Em0608, vjerojatno je u pitanju hormonska neravnoteža, Savjetujem da uradite kompletnu hormonsku analizu. Hormone hipofize, štinjače i jajnika.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako dobijete uobičajenu menstruaciju nema potrebe ići kod doktora. Samo ukoliko bi krvarenje bilo drugačije (intenzitetom i trajanjem) nego li je inače javite se liječniku.

Imala sam odnos sa deckom bez zastite,ali on nije uopce ejakulirao tijekom odnosa. Odnos nije bio u plodnim danima.Vec nakon 2-3 dana sam morala ucestalo mokriti i to traje vec oko tjedan dana,trbuh mi je stalno napet i kao naduti. Do sljedece menstruacije imam jos 12 dana. Postoji li mogucnost trudnoce?

Beogradjanka

Postovani doktore,
Poslednja menstruacija mi je bila 09.04. Jos uvek nis dobila, ali sam bila bas pod stresom ovog meseca. Brine me to sto je meni nakon odnosa krenula krv i mislila sam da sam dobila, medjutim to je samo bilo. Imam bolne grudi i po malo bolove u jajnicima. Imala sam odnose tokom plodnih dana. Brine me to krvarenje...

bosko11

Postovani doktore,

Ja i djevojka smo imali odnos i kondom je pukao tokom seksa. Al je erjekcija bila van vagine. A najvise 10 minuta smo imali odnos sa puknutim kondomom. Ona za 7 dana dobija menst.? Da li postoji sansa za trudnocom

Mali Neveni

Suprug i ja smo imali odnos bez zastite gde je on svrsio van vagine, posle odnosa obrisao je penis peskirom i zaspao i posle nepunih 1h smo opet imali odnos gde je opet van vagine svrsio. Mene zanima da li je moguce da je ostalo nesto sperme u penisu od prvog puta pa da od toga mogu ostati trudna? Bas mi beba sada nije potrebna.

zabrinuta_222

Postovani,
Imala sam odnos 10ak minuta nakon odnosa bez kondoma za vrijeme plodnih dana (posljednja menstruacija 02.05., ciklus mi traje 30 dana) . Partner nije ejakulirao u mene. Mislite li da je potrebna pilula za dan poslije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana 1101, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Beogradjanka, uradite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani bosko 11, ne postoji mogućnost trudnoće.