Mogućnost trudnoće???

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Mali Neven, teško da je ostalo dovoljno sjemena za oplodnju. Mogućnost trudnoće je samo teorija.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana zabrinuta222, ako nije došlo do ejakulacije u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće.

Anabela92

Postovani,
imam PCOS i ciklusi mi traju uglavnom 35-40 dana. Zadnju menstruaciju sam imala 22.04. te nezasticene spolne odnose 28.,29.04 i 01.05. ali bez ejakulacije u mene. Mene vec tjedan dana bole jajnici, donji dio abdomena i donji dio leda. Iscjedak je bijel i gust. 17.05. radila sam test za trudnocu koji je bio negativan ali bojim se jeli to bilo rano. Smatrate li da je moguca trudnoca?
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u vrijeme kada je test rađen on je vrlo pouzdan. Ne radi se o trudnoći.

MikiM

Postovani doktore,
Moja djevojka (16 godina) i ja smo prilikom imali oralni seks kada sam ja ejakulirao ni blizu vagine.15ak minuta poslije smo se 'igrali' i svoj polni organ sam trljao o njen,bez penetracije.To je bilo 17.05 ,a njen prvi dan posljednje menstruacije je bio 20.04 .Da li je moguce da zatrudni ? Napomenut cu da mi je djevojka djevica .
P.s vec sa postavio ovo pitanje ,ali nisam siguran da sam dobro poslao.
P.s u prethodnom pitanju mislim da sam pogrijesio oko datuma ,te da sam stavio da smo 'odnos' imali.19.05 ,ispravno je 17.05
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu navedenom ne postoji niti teoretska šansa trudnoće.

Burke1996

Poštovani,

Prije 5 dana (petak) sam imao neku vrstu odnosa sa djevojkom, nakon oralnog zadovoljavanja imali smo penetraciju. Nije bilo pravog sexa, ušao je u nju svega 3 puta na 1-2 sekunde. Nakon toga sam ga izvadio i poslije 10 sekundi ejakulirao izvan nje. U nedelju joj je bio dan ovulacije, a u ponedeljak navecer je imala neke bolove u abdomenu (rekla je da joj je to od velike kolicine energetskih pica). 100% sam siguran da nije bilo ejakulacije unutar nje, imamo li razloga za brigu?

Meduza 33

Dobar dan, doktore.
Radi se o sledećem problemu, tj. onome što me muči i zbog čega sam uplašena.
Danas smo se dečko i ja zadovoljavali. Odnosno, on je dirao svoj polni organ i onda je dirao mene,zadovoljavao me rukom (nevina sam), možda je i par puta p. organom dodirnuo vagin, i butinu. I to je trajalo poprilično. Meni su plodni dani. I sad sam jako uplašila, jer smo se zaneli, barem ja tako mislim.
On je nakon toga ejakulirao, sa strane.
Da li na opisan način može da dođe do trudnoće?
Hvala.

Nera59

Postovani,imam neredovite cikluse,nikad ne znam kada ce mi doci menstruacija, imala sam 8.4. menstruaciju zatim 30.4.,obje su bile drukcije po obilnosti i trajanju,imala sam spolni odnos 22.3. I javila mi se nadutost koja ne odlazi i zbog tog sam izgubila apetit i smrsavila,javile su mi se i vrtoglavice i pojacan umor,pravila sam test na trudnocu 29.4. i 12.5. I oba su bila negativna,bila sam kod ginekologinje jucer i radila je uzv jajnika i nije pronasla nista krivo s njima, da li je moguce da sam ipak trudna a da ona na uzv to nije vidjela? Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Burke 1996, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Meduza 33, prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Nera, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Obzirom na vrijeme proteklo od odnosa, to bi se ultrazvukom sigurno vidjelo.

Svejeludo

Postovani,
Zadnja menstruacija bila mi je 12.5 imala sam ne zasticeni snosaj sa deckom 20.5 ali nije ejakulirao u mene. Ciklus mi traje od 27-29 dana.
Zanima me da li je bio plodni dan i mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Budući da nije ejakulirao u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće.

Em0608

Postovani doktore, uradila sam nalaz štitne po Vašoj Preporuci,nažalost još nije gotov. Također sam uradila KKS i nalaz je uredan kao i nalaz urina. Ja i dalje osjećam bolove u donjem dijelu ledja i stomaka te učestalo mokrenje. Bila sam kod ginekologa, gdje sam dobila uputnicu da u ponedjeljak izvadim bhcg. Jer dr kaze da nisza trenutno ne vidi ali i da sumnja na vanmateričnu trudnoću (mada mislim da bi se to trebalo onda videti na uz) desni janik 31*22mm, lijevi 27*23 Mm, endometrij 8mm. Voljela bih i Vaše mišljenje happy Danas mi je 15 DC

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako Vam je 15 dan ciklusa onda se sigurno ne radi o vanmaterničnoj trudnoći. Oko 15 dana ciklusa dolazi do ovulacije, a simptomi izvanmaternične se očituju otprilike dva tjedna nakon izostanka menstruacije. Simptomi su bol i lagano krvarenje koje nije menstruacija. Izvanmaternična ne mora biti ultrazvučno vidljiva jer su takve trudnoće uglavnom bezembrionalne tj. ne razvije se plod.

Kala2703

Postovani,imala sam odnos sa deckom 20.5 to mi je bio 11 dan ciklusa...ciklus mi u zadnje vrijeme traje oko 30/32 dana...imali smo odnos sa zastitom nakon cega je svrsio izvan nje i obrisao spolovilo i nakon cca 2 sata smo ponovili odnos ponovo bez zastite ali nije svrsio u nju nego izvan nje...i sd nas brine jel postoji mogucnost da je ostala sperma ziva koja bi mogla oploditi...prema svim izracunima to su mi bili neplodni dani...jer mi je ciklus prije trajao 32 dana

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a nakon 2 sata teško da je preživilo dovoljno spermatozoida za oplodnju.