Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Mogućnost trudnoće


Autor Poruka

Lp1jik

02.07.2019. 19:45

Postovani doktore, zadnja menstruacija mi je bila 8.6. Ciklusi mi traju 28-29 dana. 18 dan ciklusa imala sam spoli odnos s dečkom bez zaštite ali nije bilo ejakulacije. Meni inače nikad ne kasni menstruacija a još je nisam dobila. Ponekad me boli kao da ću dobit ali ništa. Jel ima mogućnosti za trudnoću ?

Ivo Balenović, dr. med.

03.07.2019. 10:10

Poštovana, odnos je bio izvan plodnih dana, tako da je mogućnost trudnoće samo teoretska.

Lp1jik

03.07.2019. 16:25

Koji bi onda mogao biti razlog sto mi menstruacija kasni ?

Ivo Balenović, dr. med.

03.07.2019. 17:30

Vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. Najčešći razlog je psihičke prirode (stres). Ukoliko ne nastupi kroz idućih nekoliko dana javite se liječniku.

cocacola123

04.07.2019. 10:35

Poštivani doktire zadnja menstruacija mi je bila 12.6. spolni odnos sam imala 17.6. , menstruaciju trebam dobiti za par dana ali imam velike grceve postoji li mogucnost trudnoce

Ivo Balenović, dr. med.

04.07.2019. 11:30

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da je mogućnost trudnoće samo teorija.

Marli45

04.07.2019. 22:20

Poštovani,

S deckom koristim metodu prekinutog snosaja. Uvijek se radi o samo jednom odnosu, nikako uzastopnim odnosima ili je razmak između odnosa minimalno jedan sat. Decko odnos prekine minutu - dvije prije ejakulacije, te ejakulira van rodnice.
Koliko je pouzdana ova metoda zastite ako se primjenjuje kako je gore navedeno tj postoji li mogucnost da na ovaj nacin dođe do trudnoce?

Hvala unaprijed na odgovoru!

Krkan

04.07.2019. 22:20

Poštovani, djevojka i ja imali smo odnos, nakon ejakulacije kojabse dogodila van vagine, ja sam promjenio kondom bez brisanja penisa, shvati da sam ga stavio naopako, te ga samo preokrenuo, i nastavili smo odnos.. postoji li sansa da je trudna, po kalendaru plodni dani su u nedjelju, ali mogu ce je da su bili i jucer (3.7.) Kada smo imali odnos, zbog neujednacenih trajanja ciklusa.. dali da uzmemo ellaone pilulu? Ili samo cekamo

Krkan

04.07.2019. 22:20

Postovani, djevojka prema kalendaru, plodne ce dane imati tek od nedjelje 7.7. No ne znamo koliko traje ovaj ciklus, pa je moguce da su plodni dani poceli i jucer 3.7. Kada smo imali odnos, nakon prve ejakulacije van vagine, samo sam izvadio kondom i bez brisanja stavio novi, shvatio da je na krivoj strani i samo ga okrenuo, te nastavio odnos, moze li ovo biti razlog za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

05.07.2019. 08:40

Poštovana Marli45, na ne postoji mogućnost trudnoće na način koji ste opisali.

Ivo Balenović, dr. med.

05.07.2019. 14:25

Poštovani Krkan, mogućnost trudnoće je samo teoretska. Ovisi koliko je sjemena ostalo na kondomu. Za svaki slučaj savjetujem tabletu za dan poslije.

kikky9

05.07.2019. 14:25

Lijep pozdrav,

Ukoliko sam u nedjelju imala nezaštićen odnos a danas (petak) vadila hormon Beta hcg, je li to prerano za pokazivanje trudnoće?
Točnije da li bi se već danas iz krvi mogla vidjeti trudnoća ili je to prerano?
Uz to pijem kontraceptive, no imala sam jednu nezgodnu situaciju pa sam zato otišla izvaditi krv.

Najljepša hvala!

Dingdong

05.07.2019. 14:25

Poštovani,
Zadnja menstruacija bila je 27.05. Nova jos nije stigla. Napravila sam jucer test i bio je negativan. Jutros sam isla na uzv, endometrij je 14, i imam cistu na desnom jajniku promjera 4cm. Da li smatrate da je mozda trudnoca ipak u pitanju, ali da je prerano za utvrditi ju ako je oplodnja bila pred menstruaciju, ili se mogu opustiti? Ciklusi mi obicno traju oko 31 dan. Hvala Vam puno!

Krkan

05.07.2019. 14:25

Postovani doktore, molim vas za odgovor, zahvaljujem unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

05.07.2019. 19:20

Poštovana kikky9, beta hcg može se detektirati u krvi tek nakon implantacije. Implantacija se dešava otprilike 7 dana nakon oplodnje. Budući da uzimate kontraceptive ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

05.07.2019. 19:20

Poštovana Dingdong, vjerojatno nije došlo do ovulacije zbog čega nije nastupila menstruacija. Trudnoću možete isključiti.

Dingdong

06.07.2019. 09:45

Poštovani,
Hvala Vam na odgovoru, jos jedno pitanje. Zadnji nezasticeni odnos imala sam 23.06. Zar mi ginekolog na uzv nebi vidio da ovulacije nije bilo? Jedino je spomenuo da je endrometrij 14 a cista 4 cm. Koliki endometrij bude pred menstruaciju? Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

06.07.2019. 17:40

U sekrecijskoj fazi (druga faza ciklusa) debljina endometrija iznosi 7 do 16 mm.

direktna

07.07.2019. 11:05

Poštovani,
Ako se ima odnos na dan dobijanja menstruacije, da li je moguća trudnoća? ( Odnos je bio pre podne, a posle podne sam dobila menstruaciju)
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

07.07.2019. 18:20

Poštovana, trudnoća nije moguća.