Mogucnost trudnoce

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mučnina je česta nuspojava Ospena.

oni

Poštovani doktore,

na Vaš savjet sam uradila test na trudnoću i ispao je pozitivan. Linije su ispale vrlo jasno. Zadnja menstruacija je bila 20.12-25.12. Spolni odnos s ejakulacijom sam imala 11.1. Otada nisam dobila mjesečnicu. Dobila sam prvog veljače par kapi pa je pauziralo 2 dana i opet je bila samo flekica. Pojavljivale su se mrlje ponekad na tolaetnom papiru i danas je opet malo. Je li moguće da ću dobiti menstruaciju ili je to spotting? Imala sam prije 2 tjedna probadanja u lijevom jajniku i grčeve u maternici misleći da je mjesečnica pred vratima. Hvala unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve navedeno su simptomi početne trudnoće. Savjetujem da uradite ultrazvučni pregled.

Zaja

Postovani
Imam rekovne cikluse cca 27-28 dana
U zadnja tri mjesa imam redovan odnos sa svojim partnerom bez zastite ali se pazimo
Da li je moguca trudnoca iako je redovan ciklus. A ja opet mislim nesto mi se stomak povecao ili je to sugestivno
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je odnos bez zaštite, trudnoća je uvijek moguća. No čim nastupi menstruacija trudnoću možemo isključiti. Ako postoje nedoumice oko toga da li je menstruacija bila 'prava' uradite test na trudnoću.