Mogućnost trudnoće

Balonček

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 18.2. Nakon toga idući mjesec nisam dobila. 10 dana nakon očekivane menstruacije napravila sam test na trudnoću koji je bio negativan. U 4. mjesecu sam dobila i do danas opet nisam. Napominjem da ima 46 godina i jedino sam imale bolne grudi negdje u 3. mjesecu.
Molim da mi odgovorite postoji li mogućnost trudnoće bez obzira na test?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je zadnja menstruacija bila u 4. mjesecu, a imate odnose uvijek postoji mogućnost trudnoće. Ako sam dobro shvatio, od tada niste radili test?

Balonček

Od tada nisam radila test i sano sam jednom imala odnos i to prekinuti snošaj. Simptome nemam nikakve.

kaca726

Postovani,
Danas sam imala odnos sa deckom u pocetku bez zastite, a kada je osetio da je blizu stavio je kondom i sve je proslo u redu.
Ovaj mesec sam bila pod stresom i menstruacija je ranije nastupila. Ima li potrebe za tabletom.za dan posle?
Poslednje menatracije:
11.3, 06.4, 08.05, 02.06 i traju 7 dana

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Balonček, vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans (anovulatorni ciklusi) što je za žene iznad 45 godina uobičajena pojava.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana kaca726, nema potrebe za pilulom.

kaca726

Hvala puno na brzom odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

k6elp6ie

Poštovani,
datum zadnje mjesečnice je bio 02.06., trajanje tri dana, dužina ciklusa 28 dana, sve redovito. 13 na 14 dan od ciklusa sam sa dečkom imala spolni nezaštičeni odnos, da li postoji šansa za trudnoću?

k6elp6ie

Nastavno na zadnji upit, odnos je bio sa unutarnjom ejakulacijom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, šansa za trudnoćom je velika.

TonR223

Poštovani, ja i djevojka smo imali odnos bez zaštite ali sam pazio imali smo nekoliko odnosa u razmaku od nekoliko sati, svi bez zaštite, ali nakon svakoga sam mokrio (čuo sam da se tako može maknuti dio sperme koja je ostala u penisu). Njena menstruacija je završila 07.06 a odnos smo imali 11.06. Jutro nakon toga je malo krvarila i još jedno jutro nakon toga pa nas je to zabrinulo. Odnos smo imali u periodu neplodnih dana pa me zanima kolike su šanse za trudnoćom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a i prema svemu ostalom što ste naveli, rekao bih da ne postoji mogućnost trudnoće.

mrkvica2609

Poštovani,
Imala sam odnos sa dečkom u popodnevnim satima, po nekim izračunima prvi dan plodnih dana, a po nekima je tek sutradan, odnos je bio od svega 3-4 penetracije, 20 sec, do ejakulacije nije došlo uopce, a ni predejakulata nije bilo, bila je prisutna samo njegova sluz jos na gaćicama. Kolika je šansa za trudnoćom pošto do ejakulacije nije došlo, jedino od ostataka spermija od eventualne mastrubacije toga jutra (on se ne sijeća je li tog jutra mastrubirao, ako je sigurno je mokrio barem jednom do našeg odnosa)?? I koliko bi takvi spermiji koji su ostali od njegove mastrubacije mogli prezivjeti do ovulacije predviđene tek za 5-6 dana od ovog odnosa?
Hvala unaprijed!!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete biti mirni. Ne postoji mogućnost trudnoće.