Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Mogucnost trudnoce


Autor Poruka

Ivo Balenović, dr. med.

23.11.2020. 13:20

Poštovana 0608, prema svemu navedenom ne bi se trebalo raditi o trudnoći. Vjerojatno je pilula poremetila ciklus. Jedini način da se u to uvjerite je da uradite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

23.11.2020. 13:20

Poštovana Marija 435, prema svemu navedenom ne radi se o trudnoći. Ako se želite uvjeriti savjetujem da se javite liječniku radi uzv pregleda.

Marija435

23.11.2020. 14:15

Hvala
Znaci po vasem misljenju dokaz da nema trudnoce su krvarenja sva 4 mjeseca, a to sto se cudno osjecam ima drugi razlog?

Ivo Balenović, dr. med.

23.11.2020. 16:05

Tako je. Redovita menstruacijska krvarenja isključuju trudnoću.

Depressed2

23.11.2020. 23:30

Poštovani,

imala sam redovan ciklus 03.11., a trajanje ciklusa mi u prosjeku traje 30 dana. Dva dana pred ovulaciju sam imala nezasticen spolni odnos sa zarucnikom bez ejakulacije u rodnicu, cak smo pazili i na predejakulacijsku tecnost da ne udje u rodnicu, takodjer smo pored takvog odnosa praktikovali i prstenjacenje (fingering). Na sam dan ovulacije sam primjetila zuckasti iscjedak, da bi se nakon dodatnih par dana pojavili i ucestalost za mokrenjem, te tokom jedne noci i bol u stomaku slicno bolu pred ciklus iako je sam ciklus jos 10-ak dana udaljen. Nemam mucnina, vrtoglavica, ne povracam, niti imam promjene na grudima, jedino sam primjetila povecanje apetita u zadnje vrijeme. Takodjer, sklona sam nahladama urinarnog trakta. Zanima me da li svi ovi simptomi ukazuju na mogucu trudnocu, odnosno na implatacijske bolove u stomaku, bez ikakvog iscjetka iz rodnice?

Ivo Balenović, dr. med.

24.11.2020. 10:30

Poštovana, simptomi su toliko nespecifični tako da diferencijalno dijagnostički mogu biti uzrokovani mnogočime, no prerano je da bi oni bili uzrokovani eventualnom trudnoćom.

Marija435

24.11.2020. 19:35

Pozdrav, evo mene opet
Evo moje zadnje pitanje. Znaci 4 mestruacije sam imala, sada cekam petu i mislim da imam simptome pmsa, sve je u redu, samo me jako zabrinjava ta tamnija crta koja se proteze ispod pupka... da sam trudna bio bi mi 18. tjedan, da li ta crta predstavlja nesto i da li je uopce moguce da ne znam jos uvijek da sam trudna?

anonimnadjevojka

25.11.2020. 01:30

Pozdrav.
Naime,menstruacija mi je inače neredovita,ali otkako imam spolne odnose unormalila se i dobivam svakog 19-tog u mjesecu.Ovaj mjesec mi kasni i napravila sam test koji je negativan,ali M i dalje nema.Spolni odnosi su bez zaštite ali bez ejakulacije jer izvadi 5 sekundi prije.Uglavnom,test je negativan ali ja i dalje nisam dobila.Pijem tablete za epilepsiju,pod stresom sam zadnjih par dana,imam problema s mjehurom odmalena...Mogu li uzrok kašnjenju biti tablete,prehlada i sl.?

Ivo Balenović, dr. med.

25.11.2020. 10:20

Poštovana Marija, da ste u 18. tjednu trudnoće to bi sigurno primijetili. Tamna linija ispod pupka se može javiti i izvan trudnoće zbog utjecaja hormona.

Ivo Balenović, dr. med.

25.11.2020. 10:20

Poštovana, anonimnadjevojka, test urađen više od deset dana nakon odnosa pokazuje rezultat s velikom sigurnošću. Lijekovi koje uzimate i stres mogu utjecati na menstruacijski ciklus. Ukoliko menstruacija ne nastupi u idućih tjedan dana savjetujem da se javite liječniku radi terapije kojom će se potaknuti krvarenje.

anonimnadjevojka

25.11.2020. 12:15

M se pojavila jutros.Hvala vam na odgovoru,pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

25.11.2020. 23:15

Nema na čemu.