Mogucnost trudnoce

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana 0608, prema svemu navedenom ne bi se trebalo raditi o trudnoći. Vjerojatno je pilula poremetila ciklus. Jedini način da se u to uvjerite je da uradite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Marija 435, prema svemu navedenom ne radi se o trudnoći. Ako se želite uvjeriti savjetujem da se javite liječniku radi uzv pregleda.

Marija435

Hvala
Znaci po vasem misljenju dokaz da nema trudnoce su krvarenja sva 4 mjeseca, a to sto se cudno osjecam ima drugi razlog?

Ivo Balenović, dr. med.

Tako je. Redovita menstruacijska krvarenja isključuju trudnoću.

Depressed2

Poštovani,

imala sam redovan ciklus 03.11., a trajanje ciklusa mi u prosjeku traje 30 dana. Dva dana pred ovulaciju sam imala nezasticen spolni odnos sa zarucnikom bez ejakulacije u rodnicu, cak smo pazili i na predejakulacijsku tecnost da ne udje u rodnicu, takodjer smo pored takvog odnosa praktikovali i prstenjacenje (fingering). Na sam dan ovulacije sam primjetila zuckasti iscjedak, da bi se nakon dodatnih par dana pojavili i ucestalost za mokrenjem, te tokom jedne noci i bol u stomaku slicno bolu pred ciklus iako je sam ciklus jos 10-ak dana udaljen. Nemam mucnina, vrtoglavica, ne povracam, niti imam promjene na grudima, jedino sam primjetila povecanje apetita u zadnje vrijeme. Takodjer, sklona sam nahladama urinarnog trakta. Zanima me da li svi ovi simptomi ukazuju na mogucu trudnocu, odnosno na implatacijske bolove u stomaku, bez ikakvog iscjetka iz rodnice?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, simptomi su toliko nespecifični tako da diferencijalno dijagnostički mogu biti uzrokovani mnogočime, no prerano je da bi oni bili uzrokovani eventualnom trudnoćom.

Marija435

Pozdrav, evo mene opet
Evo moje zadnje pitanje. Znaci 4 mestruacije sam imala, sada cekam petu i mislim da imam simptome pmsa, sve je u redu, samo me jako zabrinjava ta tamnija crta koja se proteze ispod pupka... da sam trudna bio bi mi 18. tjedan, da li ta crta predstavlja nesto i da li je uopce moguce da ne znam jos uvijek da sam trudna?

anonimnadjevojka

Pozdrav.
Naime,menstruacija mi je inače neredovita,ali otkako imam spolne odnose unormalila se i dobivam svakog 19-tog u mjesecu.Ovaj mjesec mi kasni i napravila sam test koji je negativan,ali M i dalje nema.Spolni odnosi su bez zaštite ali bez ejakulacije jer izvadi 5 sekundi prije.Uglavnom,test je negativan ali ja i dalje nisam dobila.Pijem tablete za epilepsiju,pod stresom sam zadnjih par dana,imam problema s mjehurom odmalena...Mogu li uzrok kašnjenju biti tablete,prehlada i sl.?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Marija, da ste u 18. tjednu trudnoće to bi sigurno primijetili. Tamna linija ispod pupka se može javiti i izvan trudnoće zbog utjecaja hormona.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, anonimnadjevojka, test urađen više od deset dana nakon odnosa pokazuje rezultat s velikom sigurnošću. Lijekovi koje uzimate i stres mogu utjecati na menstruacijski ciklus. Ukoliko menstruacija ne nastupi u idućih tjedan dana savjetujem da se javite liječniku radi terapije kojom će se potaknuti krvarenje.

anonimnadjevojka

M se pojavila jutros.Hvala vam na odgovoru,pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.