Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Mogucnost trudnoce


Autor Poruka

kaca726

05.07.2021. 01:05

Postovani doktore,
04.07. imala sam nezasticen odnos sa deckom sa oralnom zavrsnocom, dva sata nakon odnosa nisam sigurna da li je partner oprao svoj polni organ, imali smo analni odnos sa zavrsnicom unutra, tokom analnog odnosa primetila sam da sam dosta vlazna, nakon odlaska u wc primetila sam da je malo iscurelo iz analnog otvota, nakon brisanja nisam sigurna da li je mozda nesto ostalo na vaginalnom ulazu. Da li je na ovakav nacim trudnoca moguca, s obzirom da su mi plodni dani. Da li je potrebna tableta za dan posle?
Menstruacije su mi redovne i traju 7 dana.
Poslednje menstruacije su bile:
11.01, 04.02, 07.03, 03.04, 27.04, 27.05, 22.06.

Ivo Balenović, dr. med.

05.07.2021. 09:45

Mogućnost trudnoće je samo teoretska, ali za svaki slučaj možete uzeti tabletu.

kaca726

05.07.2021. 11:50

Hvala na brzom odgovoru!
Molim Vas za informaciju, koliki je rizik ukoliko se popije 3 put tableta za dan posle, razmak je bio otprilike na 2 meseca izmedju tableta, nije mi se drasticno poremetio ciklus. Takodje planiram od sledeceg meeca sa sledecom menatruacijom da pocne sa pipulama, da li to moze da prestavlja rizik s obzirom da sam pila tabletu za dan posle?

Ivo Balenović, dr. med.

05.07.2021. 17:40

To ne predstavlja nikakav rizik.

Ajlaalj77

05.07.2021. 19:20

Dobar dan,
imala bih pitanje za Vas. Naime, bila sam kod ginekologa i rekla mi je da imam neki vodeni folikul na desnom jajniku i da se ne brinem oko toga jer treba/će puknuti. Menstruacije mi nisu baš redovne i zadnju menstruaciju sam imala 18.06. a zavr?ila mi je 24.06. Nevina sam,međutim sa dečkom upražnjavam tzv.peting gdje dođe isključivo do maženja klitorisa bez stavljanja prstiju u vaginu. Međutim 27.06. (Tri dana nakon menstruacije) upražnjavali smo peting gdje nakon što je on svršio dodirnuo mi je klitoris i ja sam se odmah izmaknula. Zanima me postoji li mogućnost da sam ostala trudna (da li mu je na prstu ostalo šta) obzirom da mi se danas 04.07. I 05.07. pojavilo malo smeđkaste sluzi na papiru kad se obrišem? Stalno me tjera da piskim, bukvalno samo sto izađem iz wc-a moram opet, da li to ima veze s prehladom ili tim folikulom? Psiha me ubi, samo o tome razmišljam.
Unaprijed hvala na odgovoru.

S poštovanjem

Ivo Balenović, dr. med.

06.07.2021. 09:15

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Folikul koji je viđen na pregledu je fiziološka pojava na jajniku. Savjetujem da uradite analizu mokraće. Moguće da se radi o upali.

kaca726

06.07.2021. 09:15

Hvala puno na bezomodgovoru!

Ajlaalj77

06.07.2021. 10:40

Hvala Vam puno na brzom odgovoru. Jutros se pojavila i krv sa tim smeđim iscjetkom a sada je ostao samo braon iscjedak. Možete li me posavjetovati šta da uradim i šta bi to moglo biti obzirom da mi nije uobičajeno da imam smeđi iscjedak 12 dana nakon menstruacije????

Ivo Balenović, dr. med.

06.07.2021. 16:25

Vjerojatno je u pitanju ovulacijsko krvarenje. To je fiziološka pojava u vrijeme ovulacije.

Ajlaalj77

06.07.2021. 18:10

Hvala Vam na brzom odgovoru. Prema aplikaciji koja prati m.ciklus piše da ovulacija treba nastupiti za 10ak dana, je li moguće ovulacijsko krvarenje prije same ovulacije?
S poštovanjem.

Ivo Balenović, dr. med.

08.07.2021. 00:25

Naveli ste da Vam je menstruacija bila 18.6. Prema tome bi to odgovaralo ovulacijskom krvarenju. Ali to su sve nagađanja. Bez pregleda ne mogu preciznije odgovoriti.

Mateja123

10.07.2021. 11:05

Dobar dan....od jucer imam blage bolove u lijevom te malo u desnom jajniku i bijeli gusti iscjedak bez mirisa i svrbeza...bradavice su mi bolne na dodir tu i tamo mi zna bit mucno al prodje brzo...temp je 37.1 vec par dana ...odnose imam sa deckom bez zastite jel radimo na bebi...iducu menstruaciju trebam dobit za nekih 10 dana e sad dali postoji mogucnost da sam trudna ili je to samo neka vrsta pms-a plodne dane sam vec imala tako da neznam sto da mislim...stvarno bi htjela dijete i mozda vec umisljam radi tog ali nije mi jos bilo tako da me boli u jajnicima sa tim bijelim iscjetkom vecinom par dana prije nego trebam dobit on je vodenast...hvala na odg

Ivo Balenović, dr. med.

10.07.2021. 17:00

Poštovana, navedeni simptomi su toliko nespecifični da Vam ne mogu dati siguran odgovor. Najbolje da za nekoliko dana uradite test.

Zabrinut veoma

11.07.2021. 02:35

Poštovani imao sam seks s curom u prilično pijanom stanju bilo je brzo inapeto i svršio sam u nju, mislim da su joj i plodni dani. Pitanje moje kolike su šanse u postocima da je baš tad zatrudnila? Čekamo datum mjesečnice pa ćemo napravit test. Hvala unaprijed na odg.

Ivo Balenović, dr. med.

11.07.2021. 11:35

Poštovani, ako su bili plodni dani, šansa za trudnoćom je velika. Ne mogu reći u postocima.

femsi

12.07.2021. 13:40

Poštovani doktore,

Pišem kao zabrinuti suprug kome je supruga zaboravila i smetnula sa uma tačan datum početka menstruacije.
Imali smo dijelom nezaštićene odnose 7. ili 8. dana početka menstruacije po mom proračunu koliko ja to pratim, a trudim se da pratim. Kažem "dijelom", jer smo nakon nekog vremena navukli kondom. Odnos jeste trajao duže nego inače, stoga se supruga i zabrinula, šta ako smo prekasno stavili? Kondom nije pukao niti išta, a i sve se desilo "van", ne unutra.
Napominjem da supruga ima redovne cikluse u trajanju 25-26 dana, stoga me zanima mogućnost trudnoće, jer je suprugu uhvatila panika i misli da joj možda kasni, a ja ne mislim tako. Molim za pomoć.

S poštovanjem!

Ivo Balenović, dr. med.

12.07.2021. 17:35

Poštovani, ako nije došlo do ejakulacije u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće

femsi

13.07.2021. 22:15

Veliko hvala na odgovoru, ma šta bilo. Ostaje da čekamo.

Ivo Balenović, dr. med.

14.07.2021. 18:45

Nema na čemu.

lll365

28.07.2021. 15:35

Poštovani, ciklusi su mi bili uredni i trajali 28 dana do prošlog mjeseca kada je mjesečnica došla nakon 33 dana, točnije 14.07.2021. Nakon 13 dana, 27.07.2021 primjetila sam svjetlo smeđi iscjedak koji je bio samo taj dan. Obzirom da planiram trudnoću i koristim ovulacijske štapiće od 25.07.2021. koji još nisu pokazali da dolazi do ovulacije, postoji li mogućnost za zabrinutost? unaprijed zahvalna.