mogućnost trudnoće

abogoev1

poštovani nakon koliko tjedana trudnoće je najbolje napraviti tet da bude sto posto siguran,kasni mi jedan dan a inače meni nikada ne kasni menstruacija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ak ne dobijete menstruaciju napravite test za nekoliko dana.

stels02

Postovani imala sam spolni odnos u plodnim danima tj imala sam samo onu prozirnu sluz puno nje al nije bila uopce ljepljiva te sam imala spolni odnos od min onda je izvadio van pa nakon par min opet min i ejakurirao je izvan mene nakon nekolko minuta samozadovoljavanja. Dali postoji mogucnost trudnoce iako nije doslo do ejakuacije unutar mene?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Lana4pitanje

Poštovani,
Imala sam više puta zaštićen(sa kondomom) odnos sa dečkom 19. I 20. dana ciklusa(ciklus traje 27/28 dana uvek). Između svakog odnosa, prošlo je 3-4 sata,dečko se istuširao i urinirao. Prilikom svakog odnosa, naravno upotrebljen je nov kondom. Dečko je svaki put ejakulirao izvan mene, da naglasim.
-Zanima me, postoji li mogućnost trudnoće? Da li su se na ovaj način nekako mogli preneti spermiji od prethodnog odnosa na kondom?
- Da li bi kondom trebalo staviti odmah po erekciji ili tek kad se planira prvi doticaj muškog i ženskog polnog organa? Mlada sam i nova u odnosima.
Izvinite na dugom pitanju, srdačan pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Kondom treba staviti prije penetracije.