mogućnost trudnoće

ana 123456

Poštovani, zanima me dal postoji mogućnost trudnoće ako je došlo samo do dodira rukama spolovila i to jedan dan nakon završetka mestruacije koja inače traje 6 dana, te me inače zanima dal je moguće zatrudniti ukoliko se radi o neplodnim danima, hvala lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća.

stels02

Postovani
U plodnim danima sam imala spolni odnos to jest to jutro sam imala samo puuno svjetlucavog iscjedka nije bio rastezljiv. Jucer mi je trebala doci menstruacija ali nije i brinem se jer imam jake bolove u trbuhu i ledima i grudi me bole i cudno mi je zasto nije dosla jer decko je ejakurirao izvan mene i taj spolni odnos je bio od minutu. Dali sam trudna ili nisam?

stels02

Takoder trenutno imam i kremasti i rastezljivi iscjedak ko u plodnim danima i neki put zuti ljepljivi pa dali ti ista znaci?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom najvjerojatnije se ne radi o trudnoći. Za svaki slučaj, ipak preporučam da učinite test.

Lana4pitanje

Postovani,
Imala sam dva puta odnos sa deckom, izmedju dva odnosa je proslo sat vremena. Oba odnosa su bila zasticena kondomom od pocetka do kraja. Odnose sam imala 25. dana ciklusa, a ciklus mi inace traje oko 28 dana. Postoji li mogucnost trudnoce? Ako mjesecnica sad uredno dodje, nema razloga za brugu?
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana, stoga ne postoji mogućnost trudnoće.

Neznamnija

Postovani,
Nakon rizicnih odnosa imala sam menstruaciju na sa 27 na 28 dan. (Inace je ciklus 26,27 dana i krvarenje 2dana obilno,3.dan manje i jos 2 samo iscjedak). Trajala je samo 2 dana i bila je oskudnija puno, al je bilo krvi. Par dana poslje test negativan. 20 dan novog ciklusa test opet negativan. Na 18 dan novog ciklusa (u kojem nisam imala nikakve odnose) krenulo je blagi iscjedak koji je trajao 4 dana pa se pretvarao u oskudnije krvarenje, pa su usljedila 2 dana s normalnim krvarenjem i stalo.(dan poslje samo malo iscjedka). Krvarenja je najvise bilo pri mokrenju i nije bilo oskudno. Znaci dobila sam sa 21 na 22 dan. I opet je pravog krvarenja bilo samo 2 dana.O cemu bi se moglo radit? Dal trebam ponovo test pravit vise nisam pametna. Inace mi nikad nije ovako uranila.

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoću možete isključiti. Savjetujem da uradite analizu hormona, vjerojatno je u pitanju hormonska neravnoteža.

owr23

Poštovani,
Dali je moguća trudnoća tijekom plodnih dana ukoliko je odnos bez zaštite ali se ejakulacija dogodila izvan rodnice ?
Imam neke čudne bolove u donjem dijelu trbuha i pomalo žućkast iscjedak, ciklus mi traje 28 dana i uredan je, mjesečnica bi trebala za 10 dana. Također ukoliko nije trudnoća mislite li da se radi o nekom drugom problemu?
Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ejakulat nije dospio u rodnicu trudnoća nije moguća. Moguće da je upala. Savjetujem da se javite liječniku.

owr23

Poštovani,
Na 22. dan ciklusa (inače traje 28) pojavio se tamnosmeđi iscjedak, također imam i dosta jake grčeve u donjem dijelu trbuha i otečene i bolne grudi. Mislite li da je uranjela menstruacija ili implantacijsko krvarenje?

Ivo Balenović, dr. med.

Uradite test. To je jedini način.

tonkyy98

Poštovani. Zadnju menstruaciju sam imala 25.09.2021 i trajala je do 29.09.2021 a predzadnja od 27.08.2021 do 31.08.2021. Nemam redovne menstruacije od kad sam dobila prvu menstruaciju i nikad ne znam kad ću dobiti, zna se dogoditi da kasni i po par mjeseci. Spolni nezaštićeni odnos sam imala 14.10 i ejakulacija je bila u rodnicu. Zanima me jeli moguća trudnoća i kad bi se mogao uraditi test. Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da Vam menstruacije nisu redovite ne može se znati kada su Vam plodni dani, stoga je trudnoća moguća. Test možete napraviti 10-ak dana nakon odnosa.

Marija_g_m

Doktore, sutra bi trebala dobiti mjesenicu.
Zadnjih par dana imam bijeli iscjedak onako mlijecan rijedak, grudi su i dalje bolne(bradavice kao i inace).
Dali je taj iscjedak normalan pred m jer sam citala da je to znak trudnoce.

Ivo Balenović, dr. med.

To je normalan iscjedak.

tonkyy98

Pisala sam vam već i rekla da mi je menstruacija zadnja bila 25.09 i trajala je 5 dana i da mi nisu redovite menstruacije nikad. Spolni odnos sa ejakulacijom je bio 14.10 i jučer se pojavio smeđi iscjedak a danas slabije krvarenje. Inače nekad su mi menstruacije bolne i obilne a nekad ne. Imam i laganu probadajuću bol u donjem djelu stomaka. Da li se to radi o menstruaciji ili mozda o implatacijskom krvarenju posto je zadnja bila 25.09?? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

To ne mogu znati. Savjetujem da uradite test na trudnoću.

Kiksi

Dobro veče. Ja sam pila tablete za kontracepciju, i bilo mi je ostalo još 5 tavleta da popijem ali ih nisam imala, a nisam bila u mogućnosti da ih kupim. Dobila sam nedelju dana ranije menstruaciju. Dan pre nego što ću popiti poslednju tabletu, imala sam odnos sa mužem. I 11 dana posle toga isto smo imali odnos. Ja sam se osećala čudno, bolovi u stomaku, pospanost, mučnina 2 dana i slično. 2x sam radila test negativan je. A u toku od tih dana sam osetila nadražaj bradavica kao kad se doji kad nadodje mleko (rodila sam jednom) i stisnula sam bradavice i krenulo je belo, kao mleko. I posle ništa. I sad eto posle desetak dana opet kad sam stisnula imala sam malo. A inače grudi su mi jako osetljive. Da li je moguće da imam poremećaj hormona zbog predtanka uzimanja tableta. Idem sutra ujutru na UZ grudi. Ali bojim de jako.